​Lis wziął się za komentowanie Euro 2016. Takiej reakcji chyba się nie spodziewał

  

Naczelny „Newsweeka” objawił się na Twitterze w nowej roli – komentatora sportowego. Co jakiś czas umieszcza wpisy dotyczące tego, co dzieje się na Euro 2016. Napisał też o sobotnim meczu Niemcy-Włochy. Krótko odpowiedział mu europoseł Tomasz Poręba. Krótko, ale dosadnie.

Tomasz Lis odkrył w sobie nowe powołanie. Poza atakowaniem obecnego rządu i udziałach w marszach KOD-u zapałał chęcią kibicowania. Ba! On nie tylko śledzi, co dzieje się na mistrzostwach Europy w piłce nożnej, ale i na dodatek to komentuje.

Postanowił też skomentować sobotni mecz o półfinał, w którym zmierzyły się reprezentacje Niemiec i Włoch.

Włosi grają żałośnie. Ale może awansują swoim sposobem, drobne faule, teatr, udawanie, egzaltowani cyrk

– napisał na Twitterze.

Na to odpowiedział mu Tomasz Poręba, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Czyli całkiem tak jak pan, choć chyba bardziej ambitnie

– skwitował wpis Lisa europoseł, a następnie dodał: „Mój Boże, co mnie podkusiło... Jak teraz żyć :(„.


fot. ​twitter.com/TomaszPoreba/print screen
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były urzędnik z Jaworzna oskarżony o przyjmowanie łapówek

/ Beemwej [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Były kierownik jednego z referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie (Śląskie) w latach 2009-2011 przyjął ok. 30 tys. zł łapówek – wynika ze śledztwa katowickiej prokuratury. Skierowała ona do sądu akt oskarżenia obejmujący 19 zarzutów wobec mężczyzny.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach prok. Marta Zawada-Dybek, były kierownik jednego z referatów jaworznickiego magistratu miał popełnić łącznie 19 przestępstw korupcyjnych. Zarzuty dotyczą przyjmowania łapówek od właściciela firmy świadczącej usługi na rzecz urzędu miasta. Łączna ich kwota sięgnęła 30,2 tys. zł.

„Jak wynika z przeprowadzonych w śledztwie dowodów, oskarżony uzależniał zlecanie usług poligraficznych na rzecz konkretnej filmy od otrzymania korzyści majątkowej, która każdorazowo miała stanowić 50 proc. wartości usługi. Korzyść ta następnie była mu przekazywana”

- wskazała prok. Zawada-Dybek.

Pieniądze początkowo trafiały na rachunek prywatny, a potem były wręczane osobiście w siedzibie firmy wykonującej usługi. Do czynów dochodziło w okresie od 1 listopada 2009 r. do 21 grudnia 2011 r. Kwoty pojedynczych łapówek wynosiły od 63 zł do 5 tys. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia.

Według wcześniejszych informacji mężczyzna został zatrzymany wiosną br.; pełnił wówczas funkcję dyrektora jednej z miejskich placówek. Do sprawy odniósł się wówczas jaworznicki magistrat podkreślając, że "nie posiada żadnych konkretnych informacji związanych z prowadzoną sprawą".

Prokurator zastosował wobec byłego kierownika poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł i dozór policji. Na poczet grożących mu grzywien zabezpieczono majątek warty 150 tys. zł. Według prok. Zawady-Dybek w procesie może mu grozić kara do 12 lat więzienia. Postępowanie wobec wręczającego łapówki umorzono: właściciel firmy skorzystał z klauzuli niekaralności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl