​Polityk PiS zakpił ze Schetyny: W ramach opozycji totalnej, totalnie odleciał – WIDEO

  

– Olbrzymie wyrazy współczucia wobec pana Schetyny, który w ramach walki, jaką toczy jego partia i obóz polityczny, (…) w ramach tej opozycji totalnej, totalnie odleciał – skwitował sobotnie wystąpienie szefa Platformy Obywatelskiej Joachim Brudziński. Polityk Prawa i Sprawiedliwości podziękował też Schetynie za to, że dzięki jego działaniom partia rządząca może spokojnie zająć się realizacją swojego programu.

Jarosław Kaczyński i PiS – to były główne tematy przemówienia Grzegorza Schetyny, lidera PO, na rozpoczęcie Rady Krajowej tej partii.

Właśnie do tego wystąpienia odniósł się w czasie krótkiej konferencji prasowej Joachim Brudziński.

Chciałbym skorzystać z okazji i po wystąpieniu lidera największej partii opozycyjnej, pana Grzegorza Schetyny, wyrazić (…) olbrzymie wyrazy współczucia wobec pana Schetyny, który w ramach walki, jaką toczy jego partia i obóz polityczny, (…) w ramach tej opozycji totalnej, totalnie odleciał

– mówił wicemarszałek Sejmu.

Jak zapoznaliśmy się z tezami jego wystąpienia, to należy odnieść takie wrażenie, że jakaś mania prześladowcza dotknęła pana Grzegorza Schetynę. Jeżeli on dzisiaj w otaczającym świecie i w tej sytuacji, jaka jest w Polsce, największe zagrożenie widzi w Prawie i Sprawiedliwości, w osobie Jarosława Kaczyńskiego, to z jednej strony wyrazy współczucia, a z drugiej strony wyrazy serdecznego i szczerego podziękowania. Bo jeżeli pan Grzegorz Schetyna ma zamiar właśnie (…) z taką retoryką, z taką totalną opozycyjnością, z takim totalnym odlotem i odjazdem prowadzić własna partię, to możemy spokojnie zająć się tym, co obiecaliśmy Polakom, czyli ciężką pracą i realizacją naszego programu

– dodał Joachim Brudziński, podkreślając, iż wygląda na to, że  „opozycyjność totalna Schetynie nie służy”.

Zobacz całą konferencję Joachima Brudzińskiego:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Starcia separatystów z policją

/ sxc.hu

  

Tysiące zwolenników niepodległości Katalonii wyszły na ulice Barcelony, by protestować przeciw wyrokom więzienia, jakie dzień wcześniej otrzymali przywódcy separatystów. Doszło do starć z policją, która użyła pałek, gdy demonstranci obrzucali ją świecami dymnymi i podpalali kosze na śmieci.


Trzy osoby zostały zatrzymane, gdy protestujący usiłowali sforsować barierki ustawione przed budynkami rządowymi w centrum miasta. Policja zdołała po południu odblokować kilkadziesiąt dróg oraz kilka linii kolejowych, które od rana okupowali demonstranci.

We wtorek nadal nie udało się jednak przywrócić prawidłowego funkcjonowania lotniska El Prat w Barcelonie po poniedziałkowych zamieszkach, w których ponad 40 osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w starciach z policją, która użyła gumowych pocisków.

Przywódcy separatystów ogłosili we wtorek, że wyroki więzienia wzmocnią tylko determinację Katalończyków, by doprowadzić do referendum w sprawie secesji regionu. Były wicepremier Katalonii i lider jednego z dwóch największych ugrupowań separatystycznych - Republikańskiej Lewicy Katalonii (ERC) - Oriol Junqueras powiedział w wywiadzie dla agencji Reutera, że wyrok, jaki otrzymał przyczyni się do umocnienia ruchu na rzecz oderwania regionu od Hiszpanii.

Szef regionalnego rządu Quim Torra bronił masowych protestów przeciw wyrokom Sądu Najwyższego Hiszpanii, który skazał dziewięcioro katalońskich separatystów na kary więzienia wynoszące od dziewięciu do 13 lat. Uznał, że decyzja SN jest „nie do zaakceptowania”, a Katalończycy „rozpoczynają nowy etap (...) walki o samostanowienie”.

Pierwsze manifestacje Katalończyków niezadowolonych z wyroków skazujących separatystów rozpoczęły się spontanicznie w poniedziałek po południu na ulicach największych miast regionu.

W poniedziałek rano hiszpański Sąd Najwyższy skazał dziewięcioro katalońskich separatystów za podburzanie w związku z nielegalnym referendum niepodległościowym w tym regionie Hiszpanii, przeprowadzonym 1 października 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl