​Dłużej już nie można czekać

  

Od początku transformacji Polska zaliczana jest do krajów podwyższonego ryzyka, dlatego też Brexit spowodował osłabienie naszej waluty. Gdy wydarzenia polityczne lub gospodarcze powodują duże wahania złotego, sytuacja kredytobiorców zadłużonych w kredytach denominowanych jest nie do pozazdroszczenia. Rosnące raty odsetkowe i nominalny kapitał do spłaty pokazują, jakim diabelskim instrumentem finansowym jest ten rodzaj kredytu. Banki bez żadnych skrupułów wprowadziły setki tysięcy Polaków na minę. A poprzez ryzyko systemowe zagroziły bezpieczeństwu finansowemu państwa. Zrobiono to wbrew polskiemu prawu, na co wskazują analizy prawne i wyroki sądowe. Już kryzys 2008 r. i późniejsze uwolnienie kursu franka wobec euro były sygnałem wskazującym na konieczność uregulowania problemu. Brexit tylko potwierdza, że dalsza zwłoka może jedynie pogorszyć sytuację i powodować coraz większe kłopoty nie tylko dla kredytobiorców, ale przede wszystkim banków. Koniecznością jest szybkie przyjęcie przez Sejm, Senat i prezydenta ustawy, która usunie kryzysogenny czynnik z polskich finansów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts