Armenia zacieśnia współpracę z Rosją

  


Parlament w Erywaniu zatwierdził rosyjsko-armeńską umowę o wspólnym systemie obrony powietrznej. Może to oznaczać w przyszłości dla Armenii włączenie jej do obrony powietrznej do Rosji

Umowa ta umożliwia siłom Armenii korzystanie z zaplecza wojskowego i technologicznego Rosji , co ma się przełożyć na wzmocnienie obrony powietrznej swojego terytorium. Porozumienie to jest sposobem Rosji na odbudowę wpływów wśród państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Za pomocą szeregu bilateralnych umów Kreml stara się związać państwa byłego ZSRS ze sobą. Białoruś podpisała w 2009 roku dokument dający podstawy do utworzenia wspólnej obrony powietrznej ZBiR. Prace nad wspólnym systemem zakończyły się w kwietniu b.r., natomiast w 2014 roku Kazachstan ratyfikował umowę o systemie obrony powietrznej. Umowa o powołaniu wspólnego systemu obrony powietrznej została podpisana przez rządzących w Rosji i Armenii w grudniu ubiegłego roku. W wypełnianiu zadań związanych z zapewnieniem obrony powietrznej Armenii pomocna jest baza wojskowa Erebuni leżąca na południe od stolicy kraju oraz Giumri zlokalizowana przy granicy z Turcją Opozycja, krytykuje tą decyzję uważając ją za pogwałcenie suwerenności zaznacza również że Rosjanie sprzedają broń ich największemu wrogowi, którym jest Azerbejdżan.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroń by chciał, żeby Śmiszek został... misterem Sejmu. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!"

Robert Biedroń / / Kuba Bożanowski from Warsaw, Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

"Super Express" zorganizował plebiscyt na mistera Sejmu. Wśród kandydatów jest poseł-elekt Krzysztof Śmiszek - prywatnie partner europosła Wiosny Roberta Biedronia. Ten napisał w mediach społecznościowych: "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - zachęcając do głosowania na Śmiszka. Na te "żarty" zareagował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. "Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!" - zaapelował polityk.

To kolejna tego typu sonda "Super Expressu". Wcześniej przeprowadzono wybory miss Sejmu.

Choć pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie wciąż przed nami, to w sondzie brani są pod uwagę posłowie - elekci. W tym Krzysztof Śmiszek.

To zdecydowanie przypadło do gustu jego partnerowi - Robertowi Biedroniowi, szefowi Wiosny. "Sorry Panowie, ale wybór jest oczywisty!" - napisał polityk na Twitterze.

Do sytuacji odniósł się wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Biedroń załatwił swojemu chłopakowi jedynkę na liście Lewicy, a teraz promuje go na..."mistera Sejmu". żenada. Bierzcie się do roboty, zamiast pajacować!

- napisał na Facebooku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl