Będą jeszcze lepsi. Przed kadrą Adama Nawałki rysuje się świetlana przyszłość

  

Ćwierćfinał mistrzostw Europy to dopiero początek. Drużyna Adama Nawałki może osiągać jeszcze lepsze wyniki. – W szatni wśród piłkarzy jest olbrzymi niedosyt. Natomiast my musimy już myśleć, co będzie dalej, wykorzystać to doświadczenie, jakie zawodnicy zyskali w tym turnieju. To olbrzymi kapitał, który zaprocentuje w przyszłości – uważa selekcjoner.

Pomimo dramatycznej porażki w rzutach karnych z Portugalią reprezentacja Polski i tak odniosła największy sukces od 34 lat. A to wcale nie musi być ostatnie słowo tej generacji piłkarzy. Wybrańcy Nawałki to piłkarze w kwiecie wieku, a za dwa lata na mundialu w Rosji powinni grać jeszcze lepiej. Selekcjonerowi udało się stworzyć trzon drużyny, który będzie stanowił o sile naszej kadry na lata. W bramce mamy niezwykle wyrównanych Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego. Obrona to przede wszystkim Kamil Glik, pomoc Grzegorz Krychowiak, a atak Robert Lewandowski.

Co najważniejsze, Nawałce udało się stworzyć świetnie funkcjonujący zespół. Zawodnicy mają ogromne zaufanie do selekcjonera, współpracują ze sobą na boisku, a przede wszystkim to grupa niezwykle ambitnych facetów. Widać to było w emocjonalnym wywiadzie Fabiańskiego dla Polsatu kilkanaście minut po meczu z Portugalią. Golkiper Swansea nie krył łez, cedząc przez zęby, że zawiódł drużynę, bo nie obronił żadnego karnego. Na nic zdały się pocieszenia prowadzącego rozmowę Mateusza Borka. Ci ludzie chcieli naprawdę zawojować Francję i ich marzenia sięgały dużo dalej niż ćwierćfinał.

Do tej pory szczytem marzeń polskich piłkarzy było samo dostanie się na wielki turniej. Teraz dla Krychowiaka czy Lewandowskiego mecze o wielką stawkę to chleb powszedni. – Czym mam się podniecać, skoro za tydzień gram z Realem, a później z Barceloną – mówił przed eliminacyjnym meczem z Niemcami Krychowiak. Te słowa najlepiej oddają mentalność naszych zawodników. Podstawowy skład to w znakomitej większości otrzaskana w świecie grupa piłkarzy. A swoją postawą we Francji udowodnili, że nie pękają, tylko chcą osiągać więcej i więcej.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brudne ręce warszawskiego ratusza? Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. osadów z "Czajki"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W poniedziałek złożę zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz - powiedział Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski. Dodał, że odnalazł w gm. Jeziora Wielkie doły, do których - jego zdaniem - mogą być przywożone osady z oczyszczalni ścieków "Czajka". - Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy - stwierdził.

Stachowiak, który jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i liderem Solidarnej Polski w regionie kujawsko-pomorskim powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że "TVP Info podało, że odpady z Czajki były wywożone m.in. do jednej z gmin w województwie kujawsko-pomorskim, czyli Jezior Wielkich".

Ja ustaliłem na miejscu m.in. po rozmowie z wójtem, że tam jest "firma krzak", która wywozi różne odpady m.in. osadowe. One są w miejscowości Wójcin zakopywane w dołach. Gmina nie może poradzić sobie z tą firmą, która prowadzi ten proceder w sposób nielegalny 

- dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288992-scieki-trafialy-do-wisly-ciezarowki-wywoza-odpady-poza-warszawe-a-trzaskowski-ucieka-wideo]

Zaznaczył, że w gminie Jeziora Wielkie (Kujawsko-pomorskie) nie ma składowiska odpadów ani możliwości ich przeróbki, a jest firma, która "w sposób nielegalny je zagospodarowuje".

Oczywiście kartki na osadach w tej gminie nie ma, ale prawdopodobieństwo tego, że są to osady z "Czajki" jest bardzo duże. Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy

- stwierdził Stachowiak.

Podkreślił, że w jego ocenie nie ma wątpliwości odnośnie popełniania przez kogoś przestępstwa.

"Jeżeli informacja z TVP Info o wywożeniu odpadów z Czajki do tej gminy jest pewna, a ja ją tak traktuję, to zlokalizowaliśmy dokładne miejsce - nie składowisko, ale doły, do których trafiają odpady. Ten szlam jest zakopywany w ziemi"

- powiedział PAP.

[polecam:https://niezalezna.pl/289030-czyn-zagrozony-kara-pozbawienia-wolnosci-do-10-lat-jest-sledztwo-ws-czajki]

Stachowiak, który kandyduje do Sejmu z 8. miejsca na liście PiS w okręgu bydgoskim (nr 4) zapowiedział, że w poniedziałek złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz.

[polecam:https://niezalezna.pl/289007-wladze-warszawy-nie-poinformowaly-kancelarii-prezydenta-o-awarii-spalarni-w-czajce]

"To miasto stołeczne Warszawa informuje, że odpady z Czajki są utylizowane w sposób prawidłowy. To ratusz wynajął firmy do tego celu, a one najprawdopodobniej zakupują osady w dołach" - wskazał Stachowiak.


Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informowało w czwartek, że na przełomie listopada i grudnia ub.r. z eksploatacji została wyłączona Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych (STUOŚ), co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni. Przedsiębiorstwo zaznaczyło jednocześnie, że zdarzenie to nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska, a wyłączenie Stacji nie ma wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków "Czajka".

Od tego czasu z oczyszczalni wywożone są odpady pościekowe. Jak informowało MPWiK, miesięczny koszt ich wywozu to 1,7 mln zł (wyliczony na podstawie kosztów wywozu od 01.01.2019 r. do 31.08.2019 r.), ale w tym samym okresie spółka nie poniosła miesięcznych kosztów, czyli około 0,8 mln zł, które ponosi, jeśli działa spalarnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl