Młodzież z Calgary się dziwi

  

Na spotkaniu z uczniami szkoły polonijnej w Calgary zaskoczyłem młodzież tezą o wyższości autentycznego bohatera – rotmistrza Pileckiego nad wymyślonym przez scenarzystów Jamesem Bondem. Wystarczyło kilka zdań wyjaśnienia, by owacjami na stojąco podziękowali za balladę o jednym z największych herosów II wojny światowej, walczącym z dwoma totalitaryzmami naraz – aż do swojej tragicznej śmierci!

Młodzi ludzie dziwili się, że mając takich bohaterów, nie przypominamy ich światu, ot, choćby robiąc o nich filmy. Hollywood, mając takie scenariuszowe biografie, pracowałoby przez 48 godzin na dobę! Amerykanie z dwustu lat tępienia Indian wypromowali światowy hit – western. My – z ponadtysiącletnią historią, pełną heroizmu i nieprawdopodobnych aktów odwagi – nie jesteśmy w stanie nawet poinformować o tym spragnionych prawdziwej historii widzów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts