Polski sędzia Szymon Marciniak będzie arbitrem technicznym podczas ćwierćfinału Euro 2016 Niemcy - Włochy. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 21:00.

W Bordeaux głównym sędzią będzie Viktor Kassai. Marciniak, który jako pierwszy polski sędzia główny pojechał na Mistrzostwa Europy, nie będzie już sędziował żadnego spotkania, ale znalazł się w ćwierćfinale w roli sędziego technicznego. 

Zespół Marciniaka sędziował we Francji dwa spotkania fazy grupowej - Hiszpanii z Czechami (1:0) i Islandii z Austrią (2:1), a w 1/8 finału prowadził spotkanie Niemcy - Słowacja (3:0). Za wszystkie mecze UEFA i obserwatorzy ocenili naszego arbitra wysoko, w ćwierćfinale postawiono jednak na sędziów bardziej doświadczonych na międzynarodowych imprezach. Na liniach wspomagali Marciniaka Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, sędziami bramkowymi byli natomiast Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał.

Węgier Kassai będzie prowadził 1/4 Euro pomiędzy drużynami z Niemiec i Włoch wraz z pomocnikami: na liniach Gyorgy Ring i Vencel Toth, za bramkami - Tamas Bognar i Adam Farkas.