Silny cios w niemiecką gospodarkę. Według MFW Deutsche Bank stanowi największe ryzyko

  

Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie zostawił suchej nitki na Deutsche Banku – największym w Europie banku inwestycyjnym. Jak informuje Bloomberg według MFW to właśnie Deutsche Bank stanowi największe ryzyko dla globalnego systemu finansowego.

Deutsche Bank AG, to międzynarodowy bank z placówkami na całym świecie. Jest to największy w Europie bank inwestycyjny i jedna z największych instytucji finansowych na świecie pod względem osiąganych zysków.

Tymczasem jak informuje Bloomberg według Międzynarodowego Funduszu Walutowego to właśnie ten bank może stanowić największe ryzyko dla globalnego systemu finansowego, zwłaszcza w kontekście ryzyka systemowego wśród największych kredytodawców.

Sytuacji nie poprawia fakt, że w ostatnim czasie stress testów w USA nie zdała amerykańska spółka-córka Deutsche Banku. Jak wynika z informacji „Deutsche Welle”, bank nie zdał testu w zakresie zarządzania ryzykiem.

- Amerykański nadzór bankowy pisze w swoim raporcie, że nie zakceptował planu kapitałowego Deutsche Bank przede wszystkim ze względu na poważne merytoryczne deficyty. Fed krytykuje także niedostateczne postępy w wyeliminowaniu tych deficytów, przez co Deutsche Bank nie spełnia oczekiwań nadzoru bankowego – czytamy na łamach „Deutsche Welle”.

Wyniki stress testów są dla banków kluczowe od ich powodzenia zależą miliardowe zyski lub straty.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,dw.com,Bloomberg

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie żyje powstaniec Sławomir Pocztarski "Bóbr" - prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego

Sławomir Pocztarski ps. Bóbr / youtube.com/print screen

  

Zmarł Sławomir Pocztarski ps. Bóbr - powstaniec warszawski z Obwodu "Żywiciel", także prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego - poinformowało w czwartek Muzeum Powstania Warszawskiego. Weteran walk o niepodległą Polskę miał 89 lat.

"Z wielkim, wielkim żalem przekazujemy bardzo smutną informację: zmarł Pan Sławomir Pocztarski ps. Bóbr, Powstaniec Warszawski z Obwodu "Żywiciel", prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, wielki przyjaciel Muzeum Powstania Warszawskiego"

- poinformowała na Twitterze muzealna placówka. Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego z kolei podała, że weteran zmarł 12 listopada br., a jego pogrzeb planowany jest na 19 listopada.

Sławomir Pocztarski ps. Bóbr - jak czytamy w biogramie Muzeum Powstania Warszawskiego - urodził się 18 maja 1930 r. w Warszawie. W konspiracji był od 1943 r. - w Szarych Szeregach w Hufcu Żoliborz. Był uczestnikiem akcji "Małego Sabotażu", które polegały na tym, że polscy harcerze - z narażeniem życia - ośmieszali zarządzenia okupanta niemieckiego, pisali np. hasła antyhitlerowskie, roznosili ulotki lub malowali na murach kotwicę Polski Walczącej.

W czasie Powstania Warszawskiego służył na Żoliborzu w plutonie 215 w Zgrupowaniu "Żbik" w II Obwodzie "Żywiciel" Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej. "Ciężko ranny w sierpniu 1944 - Klasztor Sióstr Zmartwychwstanek" - podaje Muzeum Powstania Warszawskiego. W powstaniu latem 1944 r. brali udział także jego krewni: ojciec Stanisław Pocztarski ps. Zgoda oraz siostra Barbara, która również była łączniczką na Żoliborzu.

Z powstańczej Warszawy wyszedł wraz z ludnością cywilną; przez Wolę wraz z rodziną został skierowany do obozu przejściowego w Pruszkowie (Dulag 121). Następnie został wywieziony na Słowację do pracy przymusowej w zakładzie mechanicznym pod Koszycami.

Po wojnie w wieku 16 lat rozpoczął pracę w Centrali Społem, gdzie przepracował wiele lat począwszy od najniższego stanowiska praktykanta biurowego do wiceprezesa ds. handlu i gastronomii. W biogramie Sławomira Pocztarskiego czytamy również, że pracował w Centrali Pewex na stanowisku naczelnego dyrektora.

Sławomir Pocztarski był odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Armii Krajowej (Londyn), Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi RP, a także Orderem Uśmiechu na wniosek Dzieci Niewidomych z Lasek "za 30-letnią opiekę i okazywane im serce".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl