Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie zostawił suchej nitki na Deutsche Banku – największym w Europie banku inwestycyjnym. Jak informuje Bloomberg według MFW to właśnie Deutsche Bank stanowi największe ryzyko dla globalnego systemu finansowego.

Deutsche Bank AG, to międzynarodowy bank z placówkami na całym świecie. Jest to największy w Europie bank inwestycyjny i jedna z największych instytucji finansowych na świecie pod względem osiąganych zysków.

Tymczasem jak informuje Bloomberg według Międzynarodowego Funduszu Walutowego to właśnie ten bank może stanowić największe ryzyko dla globalnego systemu finansowego, zwłaszcza w kontekście ryzyka systemowego wśród największych kredytodawców.

Sytuacji nie poprawia fakt, że w ostatnim czasie stress testów w USA nie zdała amerykańska spółka-córka Deutsche Banku. Jak wynika z informacji „Deutsche Welle”, bank nie zdał testu w zakresie zarządzania ryzykiem.

- Amerykański nadzór bankowy pisze w swoim raporcie, że nie zakceptował planu kapitałowego Deutsche Bank przede wszystkim ze względu na poważne merytoryczne deficyty. Fed krytykuje także niedostateczne postępy w wyeliminowaniu tych deficytów, przez co Deutsche Bank nie spełnia oczekiwań nadzoru bankowego – czytamy na łamach „Deutsche Welle”.

Wyniki stress testów są dla banków kluczowe od ich powodzenia zależą miliardowe zyski lub straty.