Dotychczasowy poseł Prawa i Sprawiedliwości Maks Kraczkowski został powołany na wiceprezesa PKO BP – ustalił portal niezalezna.pl
 
Maks Kraczkowski urodził się 9 marca 1979 w Warszawie.  Ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego studia prawnicze. Od początku 2001 aktywnie związany z partią Prawo i Sprawiedliwość.
 
Twórca oraz do 2005 roku Przewodniczący Forum Młodych PiS. W 2005 r. został pełnomocnikiem PiS Okręgu nr 38 w Wielkopolsce, następnie jego Prezesem.
 
W latach 2006-2010 pełnił funkcję Sekretarza Rady Politycznej PiS, wcześniej Sekretarza Zarządu Głównego partii i członka partyjnej Komisji Etyki.
 
W latach 2002–2005 radny m.st. Warszawy, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta St. Warszawy, członek Komisji Kultury.
 
W 2005 roku wybrany posłem V kadencji w okręgu pilskim. Od czerwca 2006 roku do końca V Kadencji Sejmu, niezależnie o burzliwych zmian koalicyjnych, pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Gospodarki Sejmu RP, członek Komisji Ustawodawczej, a także przewodniczący Podkomisji stałej ds. Trybunału Konstytucyjnego.
 
W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski. Pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Gospodarki. Był także członkiem Komisji Ustawodawczej.
 
W wyborach parlamentarnych  w dniu 9 października 2011 roku po raz trzeci uzyskał mandat poselski. W VII kadencji ponownie objął funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Gospodarki. Pracuje również w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.