Ukraina: Masowa dezercja Rosjan

Cały oddział ługańskich separatystów zdezerterował. Powodem były rozpowszechniane przez Rosję informację że ma nastąpić ukraińska ofensywa.

Ministry of Defence of Ukraine
Cały oddział ługańskich separatystów zdezerterował. Powodem były rozpowszechniane przez Rosję informację że ma nastąpić ukraińska ofensywa. Chcąc podwyższyć morale żołnierzy propaganda wywołała wśród terrorystów panikę - informuje portal reporters.pl

Ponad 20-tu separatystów zdezerterowało z 2 Brygady Strzelców Zmotoryzowanych LNR – poinformował koordynator grupy „Informacyjny Sprzeciw” Dmitrij Tymczuk. 

Od jakiegoś czasu separatystyczne media rozpowszechniały informację o „ofensywie wojsk Ukrainy” i masowym ściąganiu przez armię ukraińską w rejon Siewierodoniecka i Lisiczańska sprzętu bojowego, a nawet lotnictwa szturmowego, wyrzutni rakietowych i „brygad najemników z NATO”.

W zamierzeniu rosyjskich propagandzistów, pogłoski miały podwyższyć czujności żołnierzy, ale przyniosły skutek odwrotny – wielu spanikowało. Na ich morale źle wpływają także opóźnienia w wypłacie żołdu i złe traktowanie przez rosyjskich oficerów.

Sytuacja na wschodniej Ukrainie zaostrza się, w szczególnie w rejonie Doniecka i Mariupola. Połączone rosyjsko-separatystyczne siły ostrzeliwały wojska ukraińskie aż 51 razy w ciągu zaledwie jednego dnia.

 Źródło: reporters.pl

 

#Ługańsk #dezercja #Ukraina #separatyści

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo