Biało-czerwoni na Euro 2016 wyszli z fazy grupowej, wygrali mecz o 1/8 finału, teraz zagra w ćwierćfinale. Mecz Polska-Portugalia już dziś, zapraszamy na relację z tego spotkania na niezalezna.pl. Wraz z wygranymi idą pieniądze, jakie Polski Związek Piłki Nożnej otrzyma od UEFA. Związek sam ustala ile otrzymają piłkarze. Nieoficjalnie mówi się o 40 proc. tego, co dostanie PZPN, a ten otrzymał już miliony euro.
 
Stawki za mecze, jakie zaproponowała UEFA na Euro 2016 są podobne do tych sprzed czterech lat. Na nagrody Unia Europejskich Związków Piłkarskich przeznaczyła 301 mln euro.
 
Za awans reprezentacji na Euro 2016 PZPN otrzymał 8 mln euro. W fazie grupowej zarobił już 2,5 mln euro: za wygrane z Irlandią i Ukrainą po 1mln euro, za remis z Niemcami – 0,5 mln euro.
 
Awans do 1/8 finału został nagrodzony 1,5 mln euro, awans do ćwierćfinału – 2,5 mln euro. Razem PZPN otrzymał już 14,5 mln euro.
 
Za awans do półfinału przewidziano 4 mln euro, za zwycięstwo w finale – 8 mln euro. Naszym piłkarzom życzymy jak najlepszych wyników! Drużyna, która zajmie 2 miejsce – otrzyma 5 mln euro.

Nieoficjalnie mówi się, że piłkarze dostaną 40 proc. tego co otrzyma PZPN. Dodatkowo Zbigniew Boniek miał zapowiedzieć, że za awans do fazy pucharowej otrzymają premię. Ile?

Są to wewnętrzne ustalenia pomiędzy PZPN a piłkarzami reprezentacji Polski i nie podajemy takich informacji opinii publicznej

– powiedział Jakub Kwiatkowski z PZPN w rozmowie z bankier.pl.