Media milczą, a na Ukrainie wojna! Trwa ciężki ostrzał artyleryjski

Sukcesem zakończyła się akcja ukraińskiego oddziału zwiadowczego w Donbasie. Do niewoli trafił  oddział separatystów.

mil.gov.ua
Sukcesem zakończyła się akcja ukraińskiego oddziału zwiadowczego w Donbasie. Do niewoli trafił  oddział separatystów. Tymczasem sytuacja w rejonie Doniecka i Mariupola cały czas się zaostrza. Połączone rosyjsko-separatystyczne siły ostrzeliwały wojska ukraińskie aż 51 razy w ciągu zaledwie jednego dnia.

Dzisiaj media poinformowały, że w Donbasie zginął znany ukraiński śpiewak operowy Andrij Slipak, który brał udział w operacji antyterrorystycznej jako ochotnik.

Wczoraj rosyjscy terroryści atakowali głównie na odcinkach mariupolskim i donieckim. Pozycje wojsk ukraińskich zostały ostrzelane także w pobliżu okupowanego przez separatystów Ługańska. 

Jak informuje serwis Reporters.pl ukraiński 8 Batalion ochotniczy przy wsparciu 54 Batalionu Zwiadowczego armii ukraińskiej całkowicie zaskoczył oddział separatystów. Pomimo początkowego oporu, kilku separatystów zginęło na miejscu, a reszta poddała się ukraińskim żołnierzom.

Okazało się, że wzięci do niewoli separatyści to żołnierze 2 batalionu 9 pułku szturmowego strzelców zmotoryzowanych DNR z Nowoazowska.

W rejonie Doniecka i Mariupola konflikt nie ustaje. Zaledwie w ciągu jednego dnia wspierane przez rosyjskich żołnierzy oddziały separatystów otwierały ogień do wojsk ukraińskich aż 51-krotnie.

 
 

 

Źródło: reporters.pl,niezalezna.pl,kresy24.pl

#Ukraina #wojna #separatyści #Rosja #konflikt #Donieck #Mariupol

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo