Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki wygrały w Łodzi z Kanadą 3:2 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Lewandowski – to jego najczęściej faulują na Euro 2016

Ze statystyk wynika, że to właśnie Robert Lewandowski jest zawodnikiem najczęściej faulowanym w czasie rozgrywek Euro 2016.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Ze statystyk wynika, że to właśnie Robert Lewandowski jest zawodnikiem najczęściej faulowanym w czasie rozgrywek Euro 2016. W czołówce najczęściej atakowanych na boisku piłkarzy znalazło się jeszcze dwóch Polaków.

Łącznie aż 16 razy - tyle razy w trakcie Euro 2016 faulowany był Robert Lewandowski. Jednocześnie Lewandowski rozegrał we Francji 390 minut i jest w grupie zawodników z najdłuższą obecnością na boisku w trakcie meczu.

- To właśnie ta statystyka pokazuje, że grę kapitana reprezentacji Polski należy oceniać nie tylko przez pryzmat strzelonych goli, ale też tego jak pracuje dla drużyny i jak duże kłopoty sprawia rywalom.

 
Jak informuje serwis PZPN laczynaspilka.pl kapitan polskiej reprezentacji był już trakcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej najczęściej faulowanym zawodnikiem. Atakowano go na boisku aż 16 razy. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Darijo Srna z reprezentacji Chorwacji, która została wyeliminowana przez Portugalię, a trzecie... Grzegorz Krychowiak.
 
Poniżej zestawienie najczęściej faulowanych piłkarzy Euro 2016:

1. Robert Lewandowski (16 fauli)
2. Darijo Srna (15 fauli)
3. Grzegorz Krychowiak (14 fauli)
4. Juraj Kucka (12 fauli)
5. Valon Behrami (10 fauli)
Jewhen Konoplyanka (10 fauli)
Joe Allen (10 fauli)
Arkadiusz Milik (10 fauli)

 

 Źródło: laczynaspilka.pl,niezalezna.pl

#Euro 2016 #Polska #piłka nożna #Robert Lewandowski

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo