Odbyła się ostatnia konferencja polskiej reprezentacji przed wylotem do Marsylii na ćwierćfinałowy mecz z Portugalią. - Doceniamy klasę rywala, szczególnie w ofensywie. Mamy jednak swój plan - powiedział Jakub Wawrzyniak. 

Zespół Portugalii najsilniejszy jest w ataku. - Najbardziej trzeba będzie uważać na trójkę Portugalii z przodu - podkreślił Michał Pazdan. Nasz obrońca powiedział, że "trzeba skupić się na tym meczu, a nie rozmawiać o poprzednich. Wyniki były owszem dobre, ale dziś i my, i Portugalia gramy inaczej".

- Na pewno przygotowujemy się do tego meczu tak jak do każdego innego. Dla nas to nobilitacja, a nie presja, że zagramy o półfinał

powiedział Michał Pazdan.

Jakub Wawrzyniak twierdzi, że nasza reprezentacja nie zna swojej górnej granicy. - Każdy kolejny mecz, z teoretycznie większą presją, to coraz lepsze spotkania - powiedział obrońca. 

Dziennikarze pytali Pazdana, jak zatrzyma trójkę napastników Portugalii? - Na pewno będzie trudno. Najważniejsze jednak jest, aby cała drużyna była przygotowana - odpowiedział piłkarz.

Na koniec Wawrzyniak był pytany, kto jest lepszy: Messi czy Ronaldo? - Dla mnie najlepszy jest Lewandowski - odpowiedział z uśmiechem. 

Reprezentacja Polski jutro wyleci do Marsylii. O godz. 17:15 na Stade Velodrome odbędzie się konferencja, a o 18:30 - trening w ośrodku treningowym.