Szansa grupy

  

Nie ma co płakać nad Brexitem. Wyjście Wielkiej Brytanii z UE to z wielu względów zła wiadomość dla Polski. Jednak co nas nie zabije, to nas wzmocni. Zaistniała sytuacja jest szansą na wzmocnienie i zintegrowanie Grupy Wyszehradzkiej w ramach Unii. Kraje naszego regionu, które w dużej mierze są w podobnej sytuacji geopolitycznej i mają podobne problemy, powinny teraz tym mocniej zacieśnić współpracę. Mocny głos znad Wisły, Wełtawy i Dunaju pokaże lewicowym eurokratom, że nie sposób dłużej budować Europy na gnijących już od dawna lewackich podstawach – nijak mających się do rzeczywistości. Wyjście Wielkiej Brytanii pokazuje, że taka Unia nie ma przyszłości. Staje się tworem, który niczym według starych komunistycznych wzorców stara się narzucić swoim członkom sposób, w jaki mają żyć. Równolegle ekonomiczna część przedsięwzięcia jest prowadzona coraz bardziej pod dyktando najbogatszych. To nie może się udać. Głos Warszawy, Budapesztu, Pragi czy Bratysławy powinien być głosem rozsądku, czyli głosem wolnych państw. Takich, które nie zrezygnują z swoich wartości, a równocześnie są gotowe do wspólnej z Unią polityki gospodarczej na uczciwych zasadach.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts