Ryszard Czarnecki dla niezalezna.pl: Niemcy i Francja w roli grabarzy Unii Europejskiej

TVP.Info ujawniło dokument, wedle którego Niemcy i Francja

Wikimedia Commons/phl59
TVP.Info ujawniło dokument, wedle którego Niemcy i Francja chcą stworzyć superpaństwo w miejsce Unii Europejskiej. Państwa członkowskie straciłyby m.in. prawo do własnej armii i odrębnego systemu podatkowego. Poprosiliśmy o komentarz Ryszarda Czarneckiego, wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. – Niemcy i Francja występują w roli grabarzy Unii Europejskiej. Ten pomysł superpaństwa może oznaczać koniec projektu o nazwie Zjednoczona Europa – powiedział nam europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
 
Dziś w Pradze  Frank-Walter Steinmeier – szef niemieckiego MSZ ma przedstawić państwom Grupy Wyszehradzkiej propozycję stworzenia europejskiego superpaństwa zamiast Unii Europejskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: TVP.Info ujawnia DOKUMENT. Niemcy i Francja chcą stworzyć superpaństwo w miejsce UE

Głównymi założeniami mają być: - unifikacja prawa karnego oraz systemu podatkowego, - państwa bez własnej waluty oraz banku centralnego, - jednolity system wizowy, - wspólna polityka zagraniczna względem innych państw oraz organizacji międzynarodowych, - ograniczona rola NATO, - kraje członkowskie bez prawa do własnej armii i służb specjalnych.
 
Projekt superpaństwa zakłada ograniczenie roli NATO na kontynencie europejskim.
 
Ryszard Czarnecki w rozmowie z niezalezna.pl zaznacza, że może być to koniec projektu o nazwie zjednoczona Europa. Odniósł się do kwestii obronności, obecności wojsk NATO, jak i szczytu NATO, jaki wkrótce odbędzie się w Warszawie.

To może być koniec projektu o nazwie zjednoczona Europa. Nie mówiąc o tym, że polityczne zaatakowanie NATO jest absolutnym sabotażem. Jesteśmy tuż przed szczytem NATO w Warszawie, a jest on szczytem przełomowym, ponieważ po raz pierwszy podjęto decyzję o rozlokowaniu wojsk NATO w krajach graniczących z Rosją. Tym bardziej działania te są skierowane przeciwko interesom Polski i krajów bałtyckich oraz wszystkich krajów nowej Unii

– powiedział nam polityk.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ryszard Czarnecki #UE #Superpaństwo

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo