Każdy dobry wynik polskich żołnierzy na międzynarodowych zawodach to powód do dumy. Nie inaczej jest i tym razem. Reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa zajęła trzecie miejsce w międzynarodowych zawodach w biegu patrolowym, które przed kilkoma dniami zakończyły się w węgierskim mieście Püspökszilágy.

Jak informuje oficjalny portal DG Warszawa, rywalizacja rozpoczęła się od zawodów strzeleckich z karabinka i z pistoletu wojskowego. W klasyfikacji indywidualnej z karabinka najlepszą wśród wszystkich startujących pań okazała się szer. Urszula Gadecka z Batalionu Reprezentacyjnego WP. 

Następnie odbyły się zawody w biegu patrolowym, na który składały się trzy 6­-kilometrowe pętle. Zawodnicy podczas biegu musieli wykazać się dobrą orientacją w terenie, posługując się otrzymaną na 10 minut przed startem mapą z naniesionymi punktami kontrolnymi. Na ośmiu z nich drużyny dodatkowo miały do wykonania różnego rodzaju zadania: strzelanie, rzut granatem na celność, noszenie rannego, toczenie opony, pchanie samochodu oraz przenoszenie skrzyń z amunicją po wyznaczonym torze przeszkód. 

Ostatecznie w klasyfikacji końcowej reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa zajęła 3 miejsce.