W Warszawie odbywają się dziś uroczyste obchody 40. rocznicy protestów w Radomiu, Ursusie i Płocku, które zapoczątkowały zmiany w Polsce: późniejsze powstanie Komitetu Obrony Robotników oraz całego największego na świecie ruchu społecznego: Solidarność. Zapraszamy do oglądania transmisji z wydarzenia.

Jednym z elementów obchodów będzie koncert pod hasłem „Głos Wolności” (godz. 16.30) organizowany pod honorowym patronatem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotra Naimskiego.

Po koncercie, w widowisku w reżyserii Romana Kołakowskiego, wystąpią m.in.: Ewa Dałkowska, Natalia Sikora, Dominika Figurska, Marek Bałata, a także Teatr Piosenki w repertuarze pieśni patriotycznych i utworów największych polskich poetów. Uroczystości zakończy Koncert Niepokornych – Jana Pietrzaka i Leszka Czajkowskiego.

W trakcie obchodów uczestnikom protestów i twórcom KOR-u wręczone zostaną okolicznościowe medale, nadane przez Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Niestety, nagłe pogorszenie pogody zmusiło organizatorów do zmiany miejsca uroczystości – z pl. Piłsudskiego do hotelu Sofitel. Z tego powodu zmieniła się również godzina rozpoczęcia wydarzenia – z godz. 16.00 na 17.00.

Zapraszamy do oglądania transmisji: