Wystawa najpiękniejszych wizerunków Marii - Matki Miłosierdzia

  

W Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać jedyną oficjalną wystawę towarzyszą Światowym Dniom Młodzieży. Ekspozycja „Maria. Mater Misericordiae” odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i prezentuje najpiękniejsze wizerunki Marii - Matki Miłosierdzia.

 Prezydent, który obejrzał wystawę, we wpisie do księgi pamiątkowej w muzeum napisał, że jest to „wspaniała wystawa o wielkim wymiarze artystycznym i duchowym”. Zgromadzone dzieła sztuki zostały sprowadzone z muzeów, kościołów i kolekcji prywatnych, głównie z Włoch.

Ekspozycja potrwa do 9 października. Jej organizatorami są: Muzeum Narodowe we współpracy z Fundacją Jana Pawła II dla Młodzieży. W trakcie ŚDM, od 26 do 31 lipca, wystawę będzie można oglądać od godz. 10.00 do 20.00.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: prezydent,pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Senat: 2 mld zł dodatkowo na onkologię

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Przeznaczenie ponad 1,9 mld zł na zwalczanie chorób onkologicznych, zwiększenie o 4,6 mld zł subwencji oświatowej, czy dodatkowy miliard złotych na walkę ze smogiem - to jedne z najważniejszych poprawek, jakie do ustawy budżetowej na 2020 r. zaproponował Senat.

Za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 52 senatorów, dwóch było przeciw, a 42 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa budżetowa trafi ponownie pod obrady Sejmu.

W bloku głosowań poparcia nie uzyskał wniosek mniejszości - zgłoszony przez senatorów PiS - o przyjęcie budżetu na 2020 r. bez poprawek. W trakcie prac nad budżetem w Senacie, PiS argumentowało, że plan dochodów i wydatków na bieżący rok nie wymaga zmian. Innego zdania byli senatorowie Koalicji Obywatelskiej, według których np. zbyt małe środki przeznaczono na zwalczanie chorób onkologicznych.

Większość senacka poparła ok. 100 poprawek do ustawy budżetowej. Najważniejsze z nich zakładały: przeznaczenie ponad 1,9 mld zł na onkologię; zwiększenie o 4,6 mld zł subwencji oświatowej na wynagrodzenia nauczycieli; dodatkowy 1 mld zł na walkę ze smogiem. Senatorowie zaproponowali ponadto, by przesunąć do Kancelarii Senatu 110 mln zł na finansowanie zadań związanych z Polonią.

Senatorowie poparli ponadto kilkadziesiąt poprawek (była ich większość), które miały charakter lokalny. Chodziło np. o przesunięcie środków na budowę dróg lokalnych, dróg ekspresowych, czy rewitalizacji muzeów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts