​Wszyscy myślą o skutkach Brexitu. A czym martwią się „Fakty” TVN? – WIDEO

  

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej. Większość świata zastanawia się, jakie skutki niesie ze sobą decyzja mieszkańców Wysp. Kursy walut szaleją, giełdy odnotowują spadki, niektórzy wieszczą nawet rozpad europejskiej wspólnoty. Jednak dziennikarkę „Faktów” TVN zafrasowało zupełnie co innego – ona chce wiedzieć, czy eurobiurokraci będą teraz mieli czas, żeby zajmować się… stanem demokracji w Polsce.

Oficjalne wyniki czwartkowego referendum potwierdziły, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Dziś rano poinformowano, że za wyjściem ze wspólnoty opowiedziało się 51,9 proc. wyborców. Liderzy największych ugrupowań w Polsce skomentowali decyzję Brytyjczyków. Z dziennikarzami spotkał się również Ryszard Petru. Jednak – o dziwo – to nie on tym razem „zabłysnął”. Przedstawienie ukradła mu dziennikarka „Faktów” TVN. I to jednym pytaniem.

Adrianna Otręba – bo o niej mowa – nie była zainteresowana politycznymi czy ekonomicznymi skutkami Brexitu. Zmartwiło ją zupełnie co innego.

Panie przewodniczący, czy pana zdaniem w obliczu tego, co się stało w Wielkiej Brytanii, w Unii Europejskiej ktoś będzie mieć czas, żeby zajmować się stanem polskiej demokracji?

– zapytała lidera Nowoczesnej dziennikarka.

Poważnie, takie pytanie naprawdę padło. Poniżej można go posłuchać... 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl