Przepierka mózgu

  

Co za gratka uchwycić w trakcie proces prania mózgu! Ot, jedno zdanko, fałszywka, myśl, co pracuje w umysłach publiczności, by przeorać myślenie, by antylogika nie budziła protestu zdrowego rozsądku. I znowu okazja do przepierki. Doświadczona w tym red. Wielowieyska w radiu kodowskim macerowała dwie godziny temat CBA, któremu nie wolno kontrolować samorządów, urzędów marszałkowskich itp., bo „najpierw powinny przyjść kontrole, izby obrachunkowe” itd. Słowem wszyscy, którzy po drodze mogli wziąć w łapę albo przymknąć oko na nadużycia. No i, jej zdaniem, „CBA nie miało najmniejszych powodów do kontroli”. Może CBA powinno rozesłać listy do podejrzanych, podać, co wie, i dać czas na zatarcie śladów? Mózgi pierze się nie od dziś. 20 lat temu lustracja była „polowaniem na czarownice”, a postulat ukarania winnych zbrodni komunizmu komentowano: „nie można przecież kogoś z góry potępiać ani oskarżać, jeżeli nie ma prawomocnego wyroku sądowego! ”. Śp. senator Romaszewski denerwował się tym, bo podważało to nie tylko sprawiedliwość, ale i logiczne myślenie – bo jak postawić pod sąd bez oskarżania? Pralka znów pierze.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts