Brexit to dopiero początek? Wyjścia z UE chcą kolejne kraje

  

Po referendum w Wielkiej Brytanii decyzji w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej domagają się kolejne kraje. W Holandii do referendum w tej sprawie wezwał szef antyunijnej i antyimigranckiej Partii Wolności Geert Wilders, natomiast we Francji za referendum lobbuje ugrupowanie skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Wczoraj zakończyło się brytyjskie referendum dotyczące członkostwa w Unii Europejskiej. Oczekiwanie na oficjalne wyniki głosowania trwało do godzin porannych. Sondażowe badania mówiły o pozostaniu Wielkiej Brytanii we wspólnocie. Jednak ankieta przeprowadzona została na niewielkiej liczbie respondentów, więc wynik może się zmienić. Po godzinie 8 czasu polskiego Centralna Komisja Wyborcza Wielkiej Brytanii poinformowała, że za opuszczeniem Unii Europejskiej opowiedziało się 51,9 proc. wyborców.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Tak zagłosowali Brytyjczycy w referendum ws. Brexitu – RELACJA NA ŻYWO

- Chcemy odpowiadać za nasz kraj, nasze własne pieniądze, nasze granice i naszą politykę imigracyjną – deklaruje szef holenderskiej Partii Wolności Geert Wilders.

Jak informuje „Fakt” jednym z głównych punktów w programie wyborczym tej partii jest właśnie wyjście Holandii z UE. Formacja prowadzi w najnowszych sondażach.

 - Zwycięstwo wolności! Tak jak domagałam się tego od lat, trzeba teraz przeprowadzić takie samo referendum we Francji i w krajach UE - napisała na Twitterze Maine Le Pen, szefowa francuskiego skrajnie prawicowego Frontu Narodowego na wieść o brexicie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Fakt

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł Franciszek Bachleda–Księdzularz, były senator

/ Image by 5598375 from

  

W wieku 72 lat zmarł Franciszek Bachleda–Księdzularz - senator III, IV i V kadencji, samorządowiec i społecznik.

Franciszek Bachleda–Księdzularz był senatorem III, IV i V kadencji i przewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska, burmistrzem Zakopanego i gminy tatrzańskiej w latach 1994–1995, prezesem Zarządu Głównego Związku Podhalan w latach 1987–1993, redaktorem naczelnym pisma "Hale i Dziedziny". Bachleda–Księdzularz kierował także Centralnym Ośrodkiem Sportu w Zakopanem oraz pełnił mandat radnego sejmiku województwa małopolskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej w latach 2010–2014. Współorganizował i kierował przedsiębiorstwem Geotermia Podhalańska.

Był współtwórcą i kierownikiem kilku góralskich zespołów folklorystycznych m.in. Studenckiego Zespołu Góralskiego "Skalni" w Krakowie. Jest także autorem przekładu fragmentów Pisma Świętego na gwarę góralską. Był absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W czasie stanu wojennego był kilkanaście dni internowany.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl