– Mam nadzieję, że się z tych zobowiązań wywiążemy. Chcę zapewnić, że o nich nie zapominamy i że będziemy czynili wszystko, aby dobra zmiana się udała i żeby nawet ci, którzy próbują w niej przeszkodzić – nie dali rady! – podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas swojej wizyty w Tychach.

Prezydent gościł dziś na Śląsku. Wizytę rozpoczął w Katowicach od złożenia wieńców pod pomnikami Wojciecha Korfantego oraz marszałka Józefa Piłsudskiego. Później był w Tychach, gdzie spotkał się mieszkańcami.

W swoim wystąpieniu mówił m.in. o programie „Rodzina 500 plus”.

Mam nadzieję, że także i tutaj zostanie dobrze przyjęty, będzie wsparciem dla rodzin, także będzie zachętą do tego, żeby dzieci mieć więcej, bo takich obywateli, jak tutaj rodzą się na Śląsku, Polska bardzo potrzebuje pracowitych, wychowanych w tradycyjnych rodzinach, w tradycyjnych wartościach, ludzi honoru, ludzi zdolnych, którzy wiedzą, że ciężką pracą należy budować ten swój dobrobyt. Najmniejszy, ten rodzinny, ale budując także dobrobyt państwowy. O tych Polaków, nowych Polaków, gorąco proszę 

– zaznaczył.


fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent odniósł się również do programu „Mieszkanie plus”. Mówił, iż ma nadzieję, że program wpłynie na podejmowanie przez młodych Polaków decyzji o zawieraniu małżeństw i posiadaniu dzieci, co z kolei przełoży się budowanie potencjału naszego kraju.

Żeby cała Polska była jeszcze mocniejsza, żeby rozwój był zrównoważony, ale żeby był zrównoważony, to już troska moja i polskiego rządu, i polskiego parlamentu. Mam nadzieję, że się z tych zobowiązań wywiążemy. Chcę zapewnić, że o nich nie zapominamy i że będziemy czynili wszystko, aby dobra zmiana się udała i żeby nawet ci, którzy próbują w niej przeszkodzić, nie dali rady 

– podkreślił prezydent Andrzej Duda.


fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP