Podczas sejmowej debaty na temat temat wysłania polskich wojsk do Iraku i Kuwejtu w ramach misji doszło do ostrej wymiany zdań między politykami PiS i PO. Przedstawiciele opozycji atakowali rząd i prezydenta za decyzję o wysłaniu polskich żołnierzy na Bliski Wschód. Tymczasem wszystkie argumenty z ręki wybił im poseł PiS Rafał Weber. Trzeba przyznać, że zrobił to dość przewrotnie.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl kilka dni temu, na mocy postanowienia prezydenta Andrzeja Dudy, dwa Polskie Kontyngenty Wojskowe zostaną skierowane do walki z tzw. Państwem Islamskim. Polscy żołnierze wezmą udział w operacji Inherent Resolve i w dniach 20 czerwca – 31 grudnia 2016 r. będą prowadzić działania w Kuwejcie oraz Iraku razem z siłami Globalnej Koalicji do walki z ISIS.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Polscy żołnierze będą walczyć z ISIS. Kontyngent jedzie do Kuwejtu i Iraku

Tymczasem politycy Platformy Obywatelskiej rozdzierają szaty i atakują rząd oraz prezydenta twierdząc, że decyzja o wysłaniu polskich wojsk na Bliski Wschód została podjęta pochopnie. Posłowie PiS są innego zdania.

Rafał Weber - poseł PiS z sejmowej komisji obrony narodowej obalił jednak te argumenty, ośmieszając przy tym polityków PO. Zrobił to dość przewrotnie, swoje wystąpienie zaczął bowiem od pochwały, skierowanej do poprzedniego rządu, jednak szybko zmienił ton swojej wypowiedzi i zwrócił uwagę, że działania PO to granie na emocjach społeczeństwa.

- Zacznę od kilku ciepłych słów które mam poprzedniej do poprzedniego kierownictwa MON. Panie ministrze podjęliście dobrą decyzję. Mówię tutaj o tej decyzji, żeby włączyć się w koalicję walczącą z Państwem Islamskim. Mówię to szczerze. Podjęliście jedną z niewielu dobrych decyzji. Mieliście wsparcie PiS. Nie krytykowaliśmy tego, wręcz przeciwnie - mieliście pełnie wsparcie ówczesnej opozycji, ale obecnie wasze zachowanie to himalaje hipokryzji. Przecież było wiadomo, że nie będziemy w tej koalicji tylko na papierze, że nie będziemy w tej koalicji tylko teoretycznie, że prędzej czy później będziemy musieli podjąć realne działania tak jak 65 pozostałych państw, zrzeszonych w ramach tej koalicji. Bierzemy udział w misjach szkoleniowych i rozpoznawczych. Nie walczymy tam bezpośrednio i to trzeba z cała mocą podkreślić. Natomiast wy w ramach walki z Nowoczesną o to, kto jest silniejszą opozycją, w ramach budowania swojego wizerunku totalnej opozycji posuwacie się do takiej bezrozumnej krytyki.  [...] wywołujecie duchy, wzniecacie negatywne emocje w społeczeństwie. Tak się nie buduje bezpieczeństwa naszego kraju. Tak się nie buduje wiarygodności Polski. Tak się nie buduje dobrych relacji z innymi partnerami. 66 państw bierze udział w tej koalicji, a u nas szum, u nas larum. U nas opozycja stawia się nie tylko w opozycji do polskiego rządu, ale również w opozycji do partnerów z Zachodu - mówił w Sejmie poseł Rafał Weber.

ZOBACZ FILM: