Euro 2016. Zobacz pary na 1/8 finału

  

Zakończyła się faza grupowa Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 we Francji. Wiemy już, jakie drużyny zmierzą się w 1/8 finału europejskiego turnieju.
 
W pierwszym spotkaniu Polacy zmierzą się ze Szwajcarami. Mecz odbędzie się w sobotę 25.06.2016 o godzinie 15.00 na Stade Geoffroy Guichard w Saint-Etienne. Naszymi kolejnymi rywalami – w wypadku zwycięstwa – będzie Chorwacja lub Portugalia.
 
Kolejne spotkanie, mecz nr 2 odbędzie się tego samego dnia, w sobotę 25.06.2016 o godzinie 18.00 na Parc des Princes w Paryżu. Zagrają Walia i Irlandia Północna.
 
Trzecim i ostatnim spotkaniem w tym dniu będzie mecz nr 3 Chorwacji i Portugalii o godzinie 21.00 na Stade Bollaert-Delelis w Lens.
 
W niedzielę 26.06.2016 mecz nr 4. Francja zagra z Irlandią o godzinie 15.00 na Stade de Lyon w Lyonie.
 
Mecz piąty tego samego dnia rozegrają Niemcy ze Słowacją o godzinie 18.00 na Stade Pierre Mauroy w Lille.
 
Ostatnim, szóstym spotkaniem tego dnia będzie pojedynek Węgrów z Belgami o godzinie 21.00 na Stadium de Toulouse w Tuluzie.
 
W poniedziałek 27.06.2016 rozegrane zostaną ostatnie dwa mecze 1/8 finału Euro 2016. Mecz nr 7: Włochy zagrają z Hiszpanią o godzinie 18.00 na Stade de France w Saint-Denis. Będzie to powtórka z finału Euro 2012, gdzie spotkały się te dwie drużyny.
 
W meczu nr 8 zmierzą się Anglia i Islandia o godzinie 21.00 na Stade de Nice w Nicei.
 


Kolejna faza – ¼ finału rozpocznie się 30.06.2016. O godzinie 21 na Stade Velodrome w Marsylii zmierzą się zwycięzcy meczów nr 1 i nr 3.

Kolejnego dnia – 1.07.2016 o godzinie 21.00 na Stade Pierre Mauroy w Lille zagrają zwycięzcy meczów nr 2 i nr 6.

2.07.2016 na Stade de Bordeaux w Bordeaux o godzinie 21.00 spotkają się zwycięzcy meczów nr 5 i nr 7.

Ostatnim meczem tej fazy będzie spotkanie zwycięzców meczów nr 4 i nr 8. Zagrają 3.07.2016 o godzinie 21.00 na Stade de France w Saint-Denis.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brudne ręce warszawskiego ratusza? Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. osadów z "Czajki"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W poniedziałek złożę zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz - powiedział Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski. Dodał, że odnalazł w gm. Jeziora Wielkie doły, do których - jego zdaniem - mogą być przywożone osady z oczyszczalni ścieków "Czajka". - Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy - stwierdził.

Stachowiak, który jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i liderem Solidarnej Polski w regionie kujawsko-pomorskim powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że "TVP Info podało, że odpady z Czajki były wywożone m.in. do jednej z gmin w województwie kujawsko-pomorskim, czyli Jezior Wielkich".

Ja ustaliłem na miejscu m.in. po rozmowie z wójtem, że tam jest "firma krzak", która wywozi różne odpady m.in. osadowe. One są w miejscowości Wójcin zakopywane w dołach. Gmina nie może poradzić sobie z tą firmą, która prowadzi ten proceder w sposób nielegalny 

- dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288992-scieki-trafialy-do-wisly-ciezarowki-wywoza-odpady-poza-warszawe-a-trzaskowski-ucieka-wideo]

Zaznaczył, że w gminie Jeziora Wielkie (Kujawsko-pomorskie) nie ma składowiska odpadów ani możliwości ich przeróbki, a jest firma, która "w sposób nielegalny je zagospodarowuje".

Oczywiście kartki na osadach w tej gminie nie ma, ale prawdopodobieństwo tego, że są to osady z "Czajki" jest bardzo duże. Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy

- stwierdził Stachowiak.

Podkreślił, że w jego ocenie nie ma wątpliwości odnośnie popełniania przez kogoś przestępstwa.

"Jeżeli informacja z TVP Info o wywożeniu odpadów z Czajki do tej gminy jest pewna, a ja ją tak traktuję, to zlokalizowaliśmy dokładne miejsce - nie składowisko, ale doły, do których trafiają odpady. Ten szlam jest zakopywany w ziemi"

- powiedział PAP.

[polecam:https://niezalezna.pl/289030-czyn-zagrozony-kara-pozbawienia-wolnosci-do-10-lat-jest-sledztwo-ws-czajki]

Stachowiak, który kandyduje do Sejmu z 8. miejsca na liście PiS w okręgu bydgoskim (nr 4) zapowiedział, że w poniedziałek złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz.

[polecam:https://niezalezna.pl/289007-wladze-warszawy-nie-poinformowaly-kancelarii-prezydenta-o-awarii-spalarni-w-czajce]

"To miasto stołeczne Warszawa informuje, że odpady z Czajki są utylizowane w sposób prawidłowy. To ratusz wynajął firmy do tego celu, a one najprawdopodobniej zakupują osady w dołach" - wskazał Stachowiak.


Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informowało w czwartek, że na przełomie listopada i grudnia ub.r. z eksploatacji została wyłączona Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych (STUOŚ), co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni. Przedsiębiorstwo zaznaczyło jednocześnie, że zdarzenie to nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska, a wyłączenie Stacji nie ma wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków "Czajka".

Od tego czasu z oczyszczalni wywożone są odpady pościekowe. Jak informowało MPWiK, miesięczny koszt ich wywozu to 1,7 mln zł (wyliczony na podstawie kosztów wywozu od 01.01.2019 r. do 31.08.2019 r.), ale w tym samym okresie spółka nie poniosła miesięcznych kosztów, czyli około 0,8 mln zł, które ponosi, jeśli działa spalarnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl