Żołnierze z 17. Brygady Zmechanizowanej, skierowani do wykonywania zadań w ramach operacji Assurance Measures (wzmocnienie wschodniej flanki NATO na terenie Litwy, Łotwy i Estonii), szkolą się na poligonie w Adazi (Łotwa) – podaje Dowództwo Generalne RSZ.

Od kilkunastu dni Strzelcy Konni Wielkopolscy uczestniczą w międzynarodowym szkoleniu, obywającym się na łotewskim poligonie w Adazi. Pierwsze dni szkolenia miały na celu zapoznanie żołnierzy międzynarodowego komponentu z obiektami szkoleniowymi oraz ujednolicenie procedur działania przygotowujących do ćwiczenia Saber Strike-16 – czytamy na oficjalnej stronie DG RSZ.

Kolejnym elementem międzynarodowego działania były zajęcia ze szkolenia ogniowego. Strzelcy zaprezentowali swoje umiejętności, które zaowocowały uzyskaniem bardzo dobrych wyników.

Następne etapy manewrów zaplanowano od 30 czerwca do 31 lipca br. w Estonii oraz od 1 do 28 sierpnia br. na Litwie. Warto przypomnieć, że jest to pierwsza tego typu operacja, w której udział biorą żołnierze Sił Zbrojnych RP.