Prokuratura Krajowa: Trzeba przebadać ciała ofiar katastrofy smoleńskiej

Prokuratorzy zajmujący się śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej spotkali się dziś w Warszawie z rodzinami ofiar tragedii. Omówiono m.in. aktualny stan postępowania.

faktysmolensk.gov.pl
Prokuratorzy zajmujący się śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej spotkali się dziś w Warszawie z rodzinami ofiar tragedii. Omówiono m.in. aktualny stan postępowania. Prokuratura Krajowa poinformowała, że jest konieczność zbadania wszystkich ciał osób, które zginęły w Smoleńsku, a które nie zostały spopielone.

- Przede wszystkim musimy zrobić solidny audyt wszystkich postępowań dotyczących smoleńskiej tragedii. Już dzisiaj wiadomo, że są one rozproszone po różnych prokuraturach. Część prowadziła prokuratura wojskowa, część cywilna, część z nich zostało umorzonych, kilka jest w sądzie. Trzeba te postępowania zbadać, ocenić i wysnuć wnioski. Na pewno zespół prokuratorski powołany do zbadania katastrofy smoleńskiej zrobi wszystko, by wyjaśnić przyczyny tej tragedii - mówił w marcu br. prokurator Marek Pasionek, zastępca prokuratora generalnego, który nadzoruje śledztwo w sprawie tragedii smoleńskiej.

Dziś po spotkaniu z rodzinami ofiar katastrofy, ustalono, że konieczne będzie przeprowadzenie ekshumacji.

Badania te są niezbędne także dla ostatecznej identyfikacji ofiar, których ciała zostały przywiezione do Polski w zaplombowanych trumnach i ustalenia, czy rodziny rzeczywiście pochowały swoich bliskich

- poinformowała Prokuratura Krajowa.

Specjaliści mają prowadzić badania toksykologiczne i DNA, a także wykorzystać tomografię komputerową.

W spotkaniu uczestniczyli minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz jego zastępca Marek Pasionek.

 

Źródło: niezalezna.pl,twitter.com

#katastrofa smoleńska #Marek Pasionek #rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo