Największa nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

  

Policjanci CBŚP zlikwidowali dwie dotychczas największe w Polsce pod względem produkcyjnym nielegalnie działające fabryki papierosów. Pierwsza z nich zlokalizowana była w Zielonej Górze, druga w podwarszawskim Kostowcu (pow. pruszkowski). W tym roku policjanci CBŚP zlikwidowali już 13 fabryk, podczas gdy w całym 2015 roku - 9.

Jak dotychczas są to dwie największe fabryki pod względem produkcyjnym zlikwidowane w tym roku. W obu, w ciągu minuty produkowano do 5 tysięcy papierosów. Oznaczone marką znanego producenta paczkowano, skąd trafiały do nielegalnego obrotu.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 8 ton tytoniu, ponad 5 milionów gotowych papierosów. Straty skarbu państwa można oszacować na ponad 50 mln złotych. Policjanci zabezpieczyli także broń maszynową.


(fot. cbsp.policja.pl)

Działalność grupy wykraczała poza granice Polski. Od sierpnia 2015 r. na rynek mogło trafić nawet 47 milionów nielegalnych papierosów. Skarb państwa mógł na tym procederze stracić co najmniej 45 milionów złotych.

5 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i trafiło na 3 miesiące do aresztu. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, za które grożą wysokie kary finansowe.


(fot. cbsp.policja.pl)

Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szacuje się, że aby wywieźć potrzebne do produkcji urządzenia, maszyny i materiały trzeba było by użyć 20 ciężarówek. Ogromna ilość zabezpieczonego mienia wskazuje na przemysłowy charakter działalności.


(fot. cbsp.policja.pl)

Więcej zdjęć oraz materiały wideo na stronie cbsp.policja.pl
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: cbsp.policja.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczyt G7 w klubie golfowym Trumpa? Prezydent USA zabrał głos w tej sprawie

Trump National Doral / By Cfmyers - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12454422

  

Prezydent USA Donald Trump poinformował w sobotę późnym wieczorem czasu lokalnego na Twitterze, że pod wpływem krytyki ze strony "szalonych Demokratów" rezygnuje z planu organizacji przyszłorocznego szczytu G-7 w swoim klubie golfowym w Miami na Florydzie.

"Z powodu zarówno mediów, jak i irracjonalnej wrogości szalonych Demokratów, nie będziemy już rozważać organizacji szczytu G-7 w 2020 roku w ośrodku Trump National Doral of Miami. Zaczniemy szukać innego miejsca, być może będzie to Camp David"

- napisał prezydent na Twitterze, reagując na krytykę.

Pełniący obowiązki szefa personelu Białego Domu Mick Mulvaney ogłosił w czwartek, że należący do Trumpa klub golfowy na Florydzie to "najlepszy obiekt na takie przedsięwzięcie." Podkreślił, że lokalizacja została wybrana po analizie dziesięciu miejsc w całym kraju i zapewnił, że prezydent Trump nie będzie czerpał żadnych profitów z tego tytułu.

Decyzja ta spotkała się jednak z ostrą krytyką ze strony Demokratów i niektórych mediów. Trumpowi zarzucono, że wykorzystuje prywatne nieruchomości w celach oficjalnych i tym samym czerpie z tego zyski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl