Amerykanie szkolą polskich ratowników

  

W siedzibie Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi polscy i gruzińscy ratownicy pod okiem amerykańskich instruktorów z Dowództwa Operacji Specjalnych w Europie prowadzili kurs z zakresu ratowania rannych żołnierzy podczas walk – informuje portal polska-zbrojna.pl.

Kurs odbywał się przez ostatni tydzień i był podzielony na zajęcia teoretyczne i praktyczne. O wiele ważniejsza była oczywiście druga część, w której wojskowi musieli zmierzyć się z różnego rodzaju obrażeniami, doznanymi na polu walki.  Pod czujnym okiem amerykańskich instruktorów grupa polskich i gruzińskich ratowników wojskowych ćwiczyła zadania z zakresu tamowania krwotoków, usztywniania złamanych kończyn, stabilizacji kręgosłupa, opatrywania oparzeń skóry itd. W niektórych przypadkach ratownicy musieli podjąć bardzo ważną decyzję, którym z najciężej rannych żołnierzy zająć się w pierwszej kolejności.
W realizacji zadań wojskowym pomógł sprzęt i wyposażenie łódzkiego Ośrodka Symulacji Medycznej Pola Walki, gdzie żołnierze mogli poczuć się jak na prawdziwej wojnie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polska-zbrojna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kidawa-Błońska nie pomogła opozycji. Polacy wybierają Prawo i Sprawiedliwość. A KO daleko w tyle

Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

PiS idzie po zwycięstwo, a opozycja znów dołuje. 45 proc. ankietowanych zadeklarowało poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w sondażu Instytutu Pollster dla "Super Expressu". Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 26 proc. badanych, na ugrupowania lewicowe - 14 proc., na PSL-Koalicję Polską - 8 proc., a na Konfederację - 5 proc.

Jak wskazano w dzienniku, tyle samo PiS odnotowało w badaniu z początku miesiąca. "Natomiast opozycja niezmiennie zostaje daleko w tyle" - dodano.

Grzegorz Schetyna zdecydował się pewien ruch. „Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera” – ogłosił na początku września.

Jak się okazuje, Polacy nie „kupili” „nowej twarzy”, która ma ciągnąć Koalicję Obywatelską do zwycięstwa w wyborach.

Plan wystawienia Kidawy-Błońskiej jako kandydatki na premiera runął. Według sondażu Pollster dla „SE” na PiS zagłosować chce 45 proc. ankietowanych, na KO – 26 proc., na Lewicę – 14 proc. PSL -Koalicja Polska – uzyskałaby 8 proc., a Konfederacja – 5 proc. Na inny komitet głosować chce 2 proc.

Sondaż dla "SE" Pollster zrealizował 12-13 września na próbie 1059 dorosłych Polaków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, se.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl