Wielka awaria znanego banku

  

W poniedziałkowy wieczór doszło do ogromne awarii w mBanku. Klienci chcący wypłacić pieniądze z bankomatu tracili karty. System wysyłał informację o konieczności zablokowania i konfiskaty karty w przypadku płatności za zakupy za pośrednictwem karty. Awaria trwała kilka godzin. TVN24BiS pisze o „tysiącach pożartych kart”.
 
„W całej Polsce bankomaty zatrzymują karty mBanku jako kradzione, a obsługa sklepów zabiera jako kradzione lub zgubione. Nie można płacić, nie można wypłacać pieniędzy, nie działa infolinia” – pisali klienci mBanku na Kontakt 24.
 
Awaria trwała od godziny 19. Krzysztof Olszewski, rzecznik banku potwierdził, że używanie kart płatniczych w terminalach i bankomatach było utrudnione. Po godzinie 21 awaria częściowo miała zostać usunięta.
 
Olszewski poradził, by w takich przypadkach niezwłocznie kontaktować się z infolinią banku. Dodał, że klienci, którzy ponieśli straty w związku z wczorajszą awarią mają możliwość złożenia reklamacji. Jeśli zostanie ona odpowiednio udokumentowana, to możliwa jest wypłata odszkodowania.
 
Dodatkowo rzecznik podał, że w razie awarii stacjonarne oddziały mBanku w centrach handlowych są otwarte dłużej. Można tam w takim wypadku wypłacić gotówkę bez prowizji.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24bis.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Przed wyjściem z domu - SMS do władz. Azerbejdżan wprowadza ograniczenia

/ pixabay.com/niekverlaan

  

Władze Azerbejdżanu poinformowały w czwartek, że od 5 do 20 kwietnia w kraju będą obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się w związku z Covid-19. Obostrzenia zakładają konieczność wysłania do władz SMS-a przed wyjściem z domu.

Cytowany przez azerski portal Trend sztab operacyjny przy rządzie w Baku przekazał, że wprowadzony na terytorium kraju obowiązek ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przewiduje on, że obywatele Azerbejdżanu od 5 kwietnia w celu wyjścia z domu powinni wysłać na specjalny numer wiadomość SMS i otrzymać pozwolenie - dodano.

W wiadomości należy wskazać cel wyjścia z domu i potwierdzenie tożsamości.

Dom można opuścić jedynie w związku z pilnymi potrzebami zdrowotnymi, by zrobić zakupy spożywcze lub kupić inne artykuły pierwszej potrzeby oraz lekarstwa, by skorzystać z usług bankowych i pocztowych i by uczestniczyć w pogrzebie bliskiego krewnego - wyjaśnił sztab, cytowany przez Trend. Obostrzenia nie dotyczą m.in. przedstawicieli władz.

W Azerbejdżanie stwierdzono dotąd 400 przypadków zakażenia koronawirusem - ogłosił w czwartek rzecznik azerskiego rządu Ibrahim Mammadow. Pięć osób chorych na Covid-19 zmarło, a 26 uznano za wyleczone

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts