Piłkarze reprezentacji Szwajcarii dostali uszkodzone koszulki. Producent kaja się, podkreślając, że taka sytuacja już się nie powtórzy. - Zapewniamy, że nic podobnego się już nie wydarzy – napisała „Puma” podając, że do wyrobu koszulek producent użył materiału z uszkodzonej przędzy.

To pierwsza taka sytuacja podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016. Podczas niedzielnego, ostatniego spotkania grupy A Francja zremisowała bezbramkowo ze Szwajcarią. W trakcie tego meczu pękły cztery koszulki Szwajcarów. Dwukrotnie przytrafiło się to Granitowi Xhace.
 
Koncern w oświadczeniu podał, że jest producentem koszulek także dla Austriaków, Czechów, Włochów i Słowacji. Nadmieniono, że wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca.

„Każdy z tych zespołów nosi koszulki wykonane w tej samej technologii. Wszystkie federacje potwierdziły, że nigdy nie miały problemów z ubraniami”

– czytamy w piśmie „Pumy” cytowanym przez sport.pl.Firma podała, że w wyniku analizy domowej koszulki Szwajcarii odkryto, że materiał „pochodzi z przędzy uszkodzonej podczas produkcji”. Koncern sprawdził stroje innych drużyn i zapewnił, że taka sytuacja już się nie powtórzy.

Przepraszamy szwajcarską federację i zawodników

– napisała „Puma”.