To śledztwo może być przełomem. Poznamy kulisy działań polityków i biznesmenów

  

– Na tłumaczenie pana Krzysztofa Bondaryka, że to była inwigilacja osób o „zachowaniach ekstremistycznych” mogę się tylko uśmiechnąć. Wystarczy spojrzeć na listę osób inwigilowanych. Tam były osoby nie tylko prawej strony, ale także o centrowych poglądach czy bardzo liberalnych (...) My dowiedzieliśmy się tylko o części operacji przejęcia „Rzeczpospolitej”. Mam nadzieję, że poznamy kulisy działań polityków i biznesmenów w obszarze mediów – mówi Dorota Kania, wiceszefowa portalu Niezalezna.pl i dziennikarka „Gazety Polskiej”.

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział na konferencji prasowej, że Prokuratura Regionalna w Krakowie poprowadzi dwa śledztwa dotyczące podejrzenia nacisków na media i ich inwigilacji za rządów poprzedniej koalicji PO-PSL. Ziobro przedstawił najbardziej bulwersujące kwestie, które należy wyjaśnić. Śledczy mają sprawdzić m.in., czy redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” Paweł Lisicki „stracił stanowisko, ponieważ w rozmowie z wydawcą tej gazety zażądał bądź wpływał na to minister Paweł Graś, prawa ręka Donalda Tuska w owym czasie”.

Dorota Kania przypomina, że toczą się już inne dochodzenia, które dotyczą inwigilacji środowiska dziennikarskiego za rządów PO-PSL.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi dwa śledztwa, o których wiem, że dotyczą przekroczenia uprawnień i stosowania nielegalnych metod operacyjnych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Sprawa dotyczy również osób z mediów. To pokazuje, że służby robiły sobie, co chciały

– mówi.

​Na tłumaczenie pana Krzysztofa Bondaryka, że to była inwigilacja osób o „zachowaniach ekstremistycznych”, mogę się tylko uśmiechnąć. Wystarczy spojrzeć na listę osób inwigilowanych. Tam były osoby nie tylko z prawej strony, ale także o centrowych poglądach czy bardzo liberalnych

– dodaje dziennikarka.

Zdaniem wicenaczelnej portalu Niezalezna.pl, śledztwo „pokaże mechanizmy działania na styku politycy – biznesmeni”.

Przypomnę tu słynne spotkanie pod śmietnikiem Pawła Grasia z Grzegorzem Hajdarowiczem, właścicielem „Rzeczpospolitej”. Co się stało dalej? Został zwolniony Paweł Lisicki, Cezary Gmyz i inni. Ich miejsce zajęli m.in. ludzie związani z Romanem Giertychem. A przecież był on prawnikiem m.in. syna Donalda Tuska. My do tej pory dowiedzieliśmy się tylko o części operacji przejęcia „Rzeczpospolitej”. Mam nadzieję, że poznamy kulisy działań polityków i biznesmenów w obszarze mediów

– podsumowuje Dorota Kania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjski parlament nie zagłosuje nad porozumieniem z UE. Johnson: "Nie będzie opóźnienia brexitu"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/daniel_diaz_bardillo

  

Brytyjska Izba Gmin przyjęła w dzisiejszym głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z Unią Europejską w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie. Z kolei premier Boris Johnson zapewnia, że nie będzie negocjował kolejnego przesunięcia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Izba Gmin nie będzie dziś głosowała nad porozumieniem z Unią Europejską w sprawie brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna brytyjski premier Boris Johnson powinien jeszcze dziś poprosić o przesunięcie terminu brexitu do 31 stycznia 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/293628-nagly-zwrot-akcji-w-brytyjskiej-izbie-gmin-glosowania-w-sprawie-umowy-brexitowej-nie-bedzie]

Celem poprawki złożonej przez byłego posła konserwatywnego, a obecnie niezależnego Olivera Letwina jest uniknięcie "przypadkowego brexitu bez umowy", czyli sytuacji, w której posłowie poparliby porozumienie, ale ustawa nie zdążyłaby przejść całego procesu legislacyjnego przed 31 października i Wielka Brytania mimo porozumienia politycznego z UE musiałaby opuścić Wspólnotę bez umowy.

Boris Johnson zapowiedział jednak, że nie będzie negocjował kolejnego opóźnienia terminu brexitu. Według niego, Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej 31 października - z umową, lub bez.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl