W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Mostki w powiecie świebodzińskim, zginęły dwie osoby. Kierujący jednego z aut biorących udział w zdarzeniu, oddalił się z miejsca wypadku. Po kilkunastu godzinach poszukiwań mężczyzna sam oddał się w ręce policji.

W miniony piątek około godziny 16.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie miejscowości Mostki, na drodze K92. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Oba auta biorące udział w wypadku były poważnie uszkodzone. Na skutek zderzenia, dwie osoby podróżujące renaultem zginęły. Ofiarami okazały się 55-letnia matka i jej 33-letnia córka; były mieszkankami Świebodzina.


fot. policja.pl

Natomiast kierowca bmw oddalił się z miejsca wypadku. W jego poszukiwania zaangażowano kilkudziesięciu policjantów ze świebodzińskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Z uwagi na charakter i okoliczności zdarzenia, do działań skierowano również przewodników z psami tropiącymi.

W sobotę mężczyzna podejrzewany o spowodowanie wypadku sam stawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie. 27-latek został zatrzymany. Trwają czynności procesowe w ramach śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie. Mężczyźnie grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.