​Kwiaty na grobie prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W sobotę, 18 czerwca, przypadałaby 67. rocznica urodzin Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Krzysztof Wilk/prezydent.pl
W sobotę, 18 czerwca, przypadałaby 67. rocznica urodzin Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z tej okazji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, podsekretarz stanu Wojciech Kolarski złożył wieniec na grobie śp. Lecha Kaczyńskiego w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów w Katedrze Wawelskiej.

Dziś, w dzień urodzin tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gazoportowi w Świnoujściu nadano uroczyście Jego imię. – Minie dużo czasu, a ten gazoport będzie trwał i będzie służył Polsce. Będzie przypominał, że Polska miała prezydenta, który jako pierwszy z prezydentów po 1989 r. nie miał powiązań z poprzednim systememmówił podczas uroczystości prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Głos zabrał również prezydent Andrzej Duda. – Ta inwestycja ma charakter przełomowy. Jestem tutaj jako prezydent RP po to, żeby podziękować wizjonerowi, który natchnął polskich polityków, aby to strategiczne przedsięwzięcie zrealizować. Jestem tu po to, żeby podziękować śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu – podkreślił.


fot. ​Krzysztof Wilk/prezydent.pl

 

Źródło: prezydent.pl,niezalezna.pl

#prezydent #Lech Kaczyński #rocznica #rocznica urodzin

plk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo