Sieczka w głowie

  

„Z punktu widzenia zdrowia narodowego remis to wynik optymalny, bez poczucia porażki i bez zwycięskiej szajby podszytej antyniemieckością” – napisał po meczu Polska–Niemcy Waldemar Kuczyński, określany przez salon III RP jako intelektualista. Inny salonowiec, neurolog i piosenkarz z Elektrycznych Gitar Kuba Sienkiewicz, wyznaje: „Obawiam się, że pomniki Lecha Kaczyńskiego będą szpeciły krajobraz”. Sienkiewicz, krytykowany za głupkowaty, antypisowski występ w Opolu, żali się: „Poczułem się jak ludzie prześladowani w czasach PRL-u”. Kuczyński od dawna może startować w konkursie na najbardziej skandaliczne wypowiedzi publiczne, powyższa jednak, określająca radość po ewentualnej wygranej w piłkę nożną „szajbą podszytą niemieckością”, świadczy o wyjątkowej sieczce w głowie. Konkuruje z nim Sienkiewicz. Jego jednak najpierw należałoby wysłać na grób rzeczywiście prześladowanego ks. Jerzego Popiełuszki, a potem zacytować sparafrazowaną piosenkę Elektrycznych Gitar: „Gada do lemingów człowiek z siekaniną w głowie, nikt go nie poratuje, nikt mu nic nie powie, tylko się każdy gapi i nic”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts