Nie tylko Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski akcentują publicznie swoją wiarę w Jezusa Chrystusa. Nie jest to obce również piłkarzom reprezentacji Niemiec. Mario Goetze napisał swego czasu na swojej stronie na Facebooku: "Drogi Boże, chciałbym poświęcić chwilę nie po to, by Cię o coś prosić, ale by po prostu podziękować Ci za wszystko, co mam".

Obrońca Jerome Boateng, kolega Lewandowskiego z Bayernu Monachium, ma tatuaż z Jezusem na swojej prawej ręce, a na lewej z Maryją. 


Fot. Jerome Boateng / pinterest.com

Inny zawodnik drużyny z Bawarii, Mario Goetze, napisał swego czasu na swojej stronie na Facebooku: "Drogi Boże, chciałbym poświęcić chwilę nie po to, by Cię o coś prosić, ale by po prostu podziękować Ci za wszystko, co mam".

Bastian Schweinsteiger, który strzelił ostatnio gola w meczu z Ukrainą na Euro 2016, powiedział: "trochę modlitwy od czasu do czasu, a potem na szczyt" i dodał: "Bóg jest w grze mojego życia".

Julian Weigl z Borussii Dortmund, który zasiada częściej na ławce rezerwowych kadry naszych zachodnich sąsiadów, chodzi w niedzielę do kościoła i czyta Biblię. Natomiast bramkarz Manuel Neuer udzielił wsparcia katolickiemu klubowi młodzieżowemu.