Czarnuchy! - krzyczeli kibice z Niemiec

To polscy kibice mieli być we Francji większym zagrożeniem niż terroryści. Póki co jednak chuligaństwem, chamstwem i rasizmem popisują się Rosjanie, Anglicy, Chorwaci i...

bykst (pixabay)
To polscy kibice mieli być we Francji większym zagrożeniem niż terroryści. Póki co jednak chuligaństwem, chamstwem i rasizmem popisują się Rosjanie, Anglicy, Chorwaci i... Niemcy.

Rosjanie wywołali burdy w Marsylii i Lens. Część angielskich kibiców też brała udział w chuligańskich starciach. Chorwaci o mały włos nie doprowadzili do przerwania wczorajszego meczu z Czechami. A Niemcy?

Ofiarą niemieckich kibiców padli podczas Euro 2016 brazylijscy dziennikarze - tylko dlatego że byli z Brazylii i mieli inny kolor skóry. Do ataku doszło w Paryżu przed dworcem Gare du Nord, a napadnięci reporterzy pracowali dla TV Bandeirantes.

Kamerzysta stacji Fernando de Henrique Oliveira i jego koleżanka Sonia Blota byli bici po twarzy i kopani. Obrzucono ich też rasistowskimi wyzwiskami. Niemcy krzyczeli m.in.: "Czarnuchy!, wyp...lać stąd". 

 Źródło: goal.com

 

#Euro2016 #chuligani

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo