​PiS rządzi w sondażach. Poparcie dla rządu Beaty Szydło coraz większe

W parze z poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości idzie również poparcie dla rządu Beaty Szydło.

P. Tracz-KPRM
W parze z poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości idzie również poparcie dla rządu Beaty Szydło. W ostatnim czasie jego notowania poprawiły się i ma obecnie więcej zwolenników niż przeciwników.

Politycy opozycji i niektórzy dziennikarze bezpardonowo atakują rządzących, ale najwyraźniej ich wrzaski są lekceważone przez „zwykłych” Polaków. Oni wiedzą, że działania PiS są autentyczną dobrą zmianą. Widać to doskonale w sondażach.

Według ostatniego badania CBOS, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje wysokie notowania, a gdyby wybory odbyły się teraz, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego poparłoby 35 proc. głosujących. Druga w rankingu znalazła się PO – 15 proc., a trzecia Nowoczesna – 14 proc.

Również ostatni sondaż Millward Brown przeprowadzony zlecenie „Faktów” TVN i TVN24 pokazał, że PiS cieszy się bardzo dużym poparciem. Chęć głosowania na ugrupowanie zadeklarowało 36 proc. Polaków. Natomiast Platforma Obywatelska  może liczyć na zaledwie 14 proc. Na dodatek partię Schetyny wyprzedziła Nowoczesna, która może liczyć na 21 proc. poparcia.

Dziś CBOS opublikował wyniki badania dotyczącego poparcia dla rządu.

W czerwcu notowania ekipy Beaty szydło poprawiły się. Rząd ma obecnie więcej zwolenników – 36 proc., niż przeciwników – 32 proc. W tym samym miesiącu co trzeci badany ocenił, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku.


I wszystko wskazuje na to, że poparcie – zarówno dla PiS, jak i rządu – nadal będzie rosło. Skoro nawet Sławomir Sierakowski, naczelny lewicowej „Krytyki Politycznej”, nazywa programy 500+ i Mieszkanie+ „spektakularnymi przedsięwzięciami”…

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#PiS #Prawo i Sprawiedliwość #poparcie #rząd #sondaż

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo