​PiS rządzi w sondażach. Poparcie dla rządu Beaty Szydło coraz większe

  

W parze z poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości idzie również poparcie dla rządu Beaty Szydło. W ostatnim czasie jego notowania poprawiły się i ma obecnie więcej zwolenników niż przeciwników.

Politycy opozycji i niektórzy dziennikarze bezpardonowo atakują rządzących, ale najwyraźniej ich wrzaski są lekceważone przez „zwykłych” Polaków. Oni wiedzą, że działania PiS są autentyczną dobrą zmianą. Widać to doskonale w sondażach.

Według ostatniego badania CBOS, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje wysokie notowania, a gdyby wybory odbyły się teraz, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego poparłoby 35 proc. głosujących. Druga w rankingu znalazła się PO – 15 proc., a trzecia Nowoczesna – 14 proc.

Również ostatni sondaż Millward Brown przeprowadzony zlecenie „Faktów” TVN i TVN24 pokazał, że PiS cieszy się bardzo dużym poparciem. Chęć głosowania na ugrupowanie zadeklarowało 36 proc. Polaków. Natomiast Platforma Obywatelska  może liczyć na zaledwie 14 proc. Na dodatek partię Schetyny wyprzedziła Nowoczesna, która może liczyć na 21 proc. poparcia.

Dziś CBOS opublikował wyniki badania dotyczącego poparcia dla rządu.

W czerwcu notowania ekipy Beaty szydło poprawiły się. Rząd ma obecnie więcej zwolenników – 36 proc., niż przeciwników – 32 proc. W tym samym miesiącu co trzeci badany ocenił, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku.


I wszystko wskazuje na to, że poparcie – zarówno dla PiS, jak i rządu – nadal będzie rosło. Skoro nawet Sławomir Sierakowski, naczelny lewicowej „Krytyki Politycznej”, nazywa programy 500+ i Mieszkanie+ „spektakularnymi przedsięwzięciami”…
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE gotowa opóźnić brexit?

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/TeroVesalainen

  

Unia Europejska przesunie brexit do lutego 2020 roku, jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie będzie w stanie przeforsować uzgodnionego porozumienia w Izbie Gmin w nadchodzącym tygodniu - podał "The Sunday Times".

Jak ujawniają źródła dyplomatyczne, opóźnienie miałoby być "ruchome", co oznacza, że Wielka Brytania może wyjść z UE wcześniej - 1 lub 15 listopada, grudnia lub stycznia - jeśli umowa zostanie ratyfikowana przed końcem najbliższego tygodnia.

Żadna decyzja nie zostanie podjęta, dopóki państwa UE nie ocenią szans na przyjęcie przez parlament porozumienia o warunkach wyjścia, czyli na pewno nie zapadnie przed wtorkiem. Natomiast jeśli Johnson będzie miał poważne kłopoty z przyjęciem umowy w Izbie Gmin lub jeśli posłowie wymuszą drugie referendum, wówczas kraje UE, a zwłaszcza Niemcy, będą naciskać na dłuższe przesunięcie, być może do czerwca przyszłego roku - podaje "The Sunday Times".

Cytowany przez gazetę Norbert Roettgen, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Bundestagu i jeden z najważniejszych polityków chadeckiej partii CDU kanclerz Niemiec Angeli Merkel, opowiada się za dłuższym opóźnieniem. "Rada Europejska powinna teraz zdecydować o ostatnim, długim opóźnieniu, dając Wielkiej Brytanii czas na przygotowanie się do wszystkich możliwych rozwiązań, w tym drugiego referendum" - powiedział.

Antti Rinne, premier Finlandii, która sprawująca obecnie przewodnictwo w Radzie UE, będzie współpracował z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w celu przeprowadzenia w ciągu najbliższych kilku dni konsultacji z unijnymi rządami. On również powiedział, że zapewnienie dodatkowego czasu Wielkiej Brytanii jest sensowne.

Według źródeł dyplomatycznych najbardziej prawdopodobną opcją jest podjęcie decyzji, że trzymiesięczne opóźnienie brexitu, zgodnie z tzw. ustawą Benna, do 31 stycznia 2020 roku, jest czysto "technicznym przedłużeniem". Taka decyzja może nawet nie wymagać od przywódców UE zorganizowania dodatkowego szczytu w poniedziałek 28 października i mogłaby zostać uzgodniona w drodze wymiany listów ambasadorów w Brukseli - pisze "The Sunday Times".

UE będzie musiała natomiast zorganizować nadzwyczajny szczyt, jeśli konieczne będzie przesunięcie brexitu poza 31 stycznia 2020 roku, gdyby porozumienie utknęło w Izbie Gmin lub deputowani odrzucili je, nie podejmując decyzji w sprawie nowego referendum ani nie odwołując wniosku o wyjście z UE.

Jak podkreśla "The Sunday Times", głównym pytaniem dla UE, a zwłaszcza dla Francji, byłby "cel" kolejnego długiego opóźnienia. Amelie de Montchalin, francuska minister ds. europejskich, powiedziała gazecie "Journal du Dimanche", że "niepewność polityczna" musi się skończyć. "Powinniśmy przestać wierzyć, że w interesie wszystkich leży wstrzymanie wszystkiego na sześć miesięcy, a potem wszystko będzie lepiej" - powiedziała minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl