​PiS rządzi w sondażach. Poparcie dla rządu Beaty Szydło coraz większe

  

W parze z poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości idzie również poparcie dla rządu Beaty Szydło. W ostatnim czasie jego notowania poprawiły się i ma obecnie więcej zwolenników niż przeciwników.

Politycy opozycji i niektórzy dziennikarze bezpardonowo atakują rządzących, ale najwyraźniej ich wrzaski są lekceważone przez „zwykłych” Polaków. Oni wiedzą, że działania PiS są autentyczną dobrą zmianą. Widać to doskonale w sondażach.

Według ostatniego badania CBOS, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje wysokie notowania, a gdyby wybory odbyły się teraz, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego poparłoby 35 proc. głosujących. Druga w rankingu znalazła się PO – 15 proc., a trzecia Nowoczesna – 14 proc.

Również ostatni sondaż Millward Brown przeprowadzony zlecenie „Faktów” TVN i TVN24 pokazał, że PiS cieszy się bardzo dużym poparciem. Chęć głosowania na ugrupowanie zadeklarowało 36 proc. Polaków. Natomiast Platforma Obywatelska  może liczyć na zaledwie 14 proc. Na dodatek partię Schetyny wyprzedziła Nowoczesna, która może liczyć na 21 proc. poparcia.

Dziś CBOS opublikował wyniki badania dotyczącego poparcia dla rządu.

W czerwcu notowania ekipy Beaty szydło poprawiły się. Rząd ma obecnie więcej zwolenników – 36 proc., niż przeciwników – 32 proc. W tym samym miesiącu co trzeci badany ocenił, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku.


I wszystko wskazuje na to, że poparcie – zarówno dla PiS, jak i rządu – nadal będzie rosło. Skoro nawet Sławomir Sierakowski, naczelny lewicowej „Krytyki Politycznej”, nazywa programy 500+ i Mieszkanie+ „spektakularnymi przedsięwzięciami”…
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


We włoskiej Toskanii nie wyjdziesz z domu bez maseczki. Władze rozdadzą ich 10 milionów

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W Toskanii będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek poza domem - ogłosił w niedzielę przewodniczący władz regionu Enrico Rossi. Zapowiedział, że wśród mieszkańców zostanie rozdanych 10 milionów maseczek, po trzy na osobę.

Rossi poinformował w mediach społecznościowych o planie wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek. Jak dodał, władze regionu już zamówiły ponad 10 milionów maseczek, które zostaną rozesłane do władz wszystkich miast i gmin.

Poprosimy je, aby maseczki zostały rozprowadzone jak najszybciej po domach, także dzięki pomocy wolontariuszy

 - oświadczył szef władz Toskanii.

Czytam w gazetach, że zanotowano wiele niewłaściwych zachowań ze strony obywateli i że jest zbyt wiele zgromadzeń. Dlatego chcę wydać rozporządzenie, które wprowadzi obowiązek korzystania z maseczki poza domem

 - podkreślił.

Decyzję szefa władz regionu poparł burmistrz Florencji Dario Nardella.

Od niedzieli nakaz noszenia maseczek bądź zasłaniania ust i nosa szalikami lub innymi kawałkami tkanin poza domem obowiązuje w Lombardii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts