Platforma zjada się od środka. Do walk wewnętrznych włącza się Tusk

  

Donald Tusk i Grzegorz Schetyna nie pałają do siebie jakąś specjalną sympatią, wiadomo o tym nie od dziś. Ostatnio nastąpiła pozorna zmiana. Przewodniczący Rady Europejskiej na wtorkowym spotkaniu z europosłami Platformy miał krytykować opozycję wewnątrz PO. Dodatkowo Tusk miał chwalić Schetynę jako lidera partii mówiąc o konieczności uznania jego przywództwa. Pojawia się więc pytanie, kiedy Tusk uderzy wkraczając w polską politykę?
 
W Platformie Obywatelskiej kotłuje się już od dłuższego czasu. Politycy są zawieszani, sami zawieszają członkostwo w klubie, bądź odchodzą z partii.

"Życie nauczyło go, że warto czekać i robić swoje. Grzegorz dopiero robi sobie miejsce, przecież wciąż czyści w partii. Najnormalniej w świecie jest zajęty – mówił w marcu tego roku anonimowo jeden z polityków PO.

Doszło do odejścia z partii. Michał Jaros pełnił ważną funkcję w Platformie Obywatelskiej. W marcu tego roku został szefem wrocławskim struktur partii i sekretarzem na Dolnym Śląsku. W poniedziałek 13 marca ogłosił przejście do partii Ryszarda Petru.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stało się - jest pierwszy transfer. Poseł Platformy przechodzi do Nowoczesnej

Tusk postanowił spotkać się z kolegami z partii. Dlaczego dopiero teraz? Według niego „coś było na łączach” i nie udawało się ustalić terminu.

We wtorek spotkał się więc z eurodeputowanymi PO w siedzibie RE w Brukseli. Miał apelować o jedność w partii i zaznaczać, że jeżeli ktoś jest w PO, to powinien uznać przywództwo Grzegorza Schetyny.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna kontra Kopacz. Platformerska kłótnia o przywództwo na tonącym statku

Coś takiego. W Platformie musi być już źle, skoro Tusk musi wymuszać szacunek w partii dla Schetyny. Dodatkowo przewodniczący Rady Europejskiej krytykował wewnątrz-partyjną opozycję. Przekonywał, że rozłam i budowanie partii z przeciwnikami Schetyny - Michałem Kamińskim i Jackiem Protasiewiczem jest skazane na klęskę.
 
Donald Tusk miał pozytywnie mówić o KOD, ale tłumaczył, że PO słusznie nie weszła do porozumienia „Wolność, Równość, Demokracja”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl