Czeka nas trzęsienie ziemi

  

Jeśli potwierdzą się sondaże, Wielka Brytania wkrótce znajdzie się poza UE. Nie będzie to dla Polski korzystne. Zniknie przeciwwaga dla rządów Berlina w starej Unii. UE dostanie też dużo mniej pieniędzy do podziału na takie kraje jak nasz. Niemniej, trzeba być gotowym na każdy scenariusz i przewidzieć dalsze skutki decyzji Brytyjczyków. Może się okazać, że będzie to początek procesu rozpadu tej struktury. Na pewno dojdzie na większą lub mniejszą skalę do wstrząsów na rynkach finansowych. Zajęta sobą Europa będzie miała mniej czasu, by zwracać uwagę na politykę Putina lub problem zalewu imigrantów. Polska może w tej sytuacji odegrać poważną rolę jako kreator koncepcji nowej UE, atrakcyjnej np. dla Wielkiej Brytanii, jak i krajów Europy Środkowej. Jeżeli nie będzie możliwe nowe porozumienie, powinniśmy zadbać o zacieśnianie struktur w Europie Środkowej. O co i tak trzeba dbać bez względu na brytyjskie referendum. Na pewno nie wolno biernie czekać na rozwój wypadków. Kryzys UE to klęska polityki Berlina, który starał się narzucać innym krajom swoją wizję Europy aż do szaleństwa z masowym napływem imigrantów. Pora mieć własną politykę w tej sprawie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts