Polska o krok od awansu do 1/8 Euro 2016. Co wiemy po meczu z Niemcami? FOTO

Ze zbyt dużym respektem biało-czerwoni podeszli dziś do rywali. Wszyscy podkreślają, że bohaterem meczu był Michał Pazdan, który powstrzymał niemieckich napastników.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Ze zbyt dużym respektem biało-czerwoni podeszli dziś do rywali. Wszyscy podkreślają, że bohaterem meczu był Michał Pazdan, który powstrzymał niemieckich napastników. O ile obrońcom niewiele można zarzucić, to na słuszne uwagi kolegów z reprezentacji zasłużył Arkadiusz Milik.

Zdobywca bramki w meczu z Irlandią Północną nie wykorzystał dwóch stuprocentowych sytuacji. O ile po pierwszym meczu na Euro 2016 nikt nie wypominał Milikowi podobnych błędów, o tyle w spotkaniu z Niemcami mogły one przesądzić o losie biało-czerwonych na całym turnieju. Takich okazji po prostu nie wypada nie wykorzystywać.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu była... nudna. Wystarczy stwierdzić, że żadna z drużyn nie oddała strzału w światło bramki. Spotkanie nabrało rumieńców w drugiej części. Jednak sam Lewandowski to za mało, by przechylić szalę zwycięstwa.

Czy polska reprezentacja jest tak mocna jak mówili niektórzy po meczu z Irlandczykami, czy może tak słaba, jak może wynikać ze statystyk pomeczowych po dzisiejszym spotkaniu? Chyba ani jedno, ani drugie. Pocieszającym jest jednak fakt, że trzeci mecz grupowy nie będzie toczył się o honor - jak to było na wszystkich Mundialach i Euro od 2002 roku.

Z wielkim prawdopodobieństwem można stwierdzić, że biało-czerwoni awansują do 1/8 finałów Euro 2016. Wystarczy im tylko remis podczas meczu z Ukrainą. Wtedy nie będą musieli oglądać się na wynik spotkania Irlandia Północna - Niemcy. Polacy mają też wciąż szanse na pierwsze miejsce w grupie. Myśląc o tym muszą jednak zwyciężyć w meczu z Ukraińcami.

Jedno jest pewne - Polacy mają znakomitych kibiców.

Na relację ze spotkania z Ukrainą (początek 21 czerwca o godz. 18) zapraszamy już dziś na niezalezna.pl.


Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

 

Źródło: niezalezna.pl

#Polska #Niemcy #Euro 2016

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo