52-latek dźgnął posłankę nożem. Chodziło o brexit?

  

Deputowana brytyjskiego parlamentu Jo Cox została dziś zaatakowana i dźgnięta nożem w swoim biurze poselskim. Polityk w stanie krytycznym trafiła do szpitala.

Jak informuje Radio ZET do ataku na posłankę Partii Pracy doszło w jej biurze poselskim. 52-latek w pewnym momencie dźgnął Jo Cox nożem. Sprawcę ujęła policja.

Brytyjskie media spekulują, czy atak mógł mieć związek z nasilającym się sporem ws. brexitu.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Radio Zet,Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gra terenowa w Puszczy Bukowej

/ http://www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/

  

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na łonie przyrody mają od niedawna możliwość uprawiania gry terenowej w lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. W podszczecińskiej Puszczy Bukowej uruchomiono grę Zielony Punkt Kontrolny.

W Puszczy Bukowej został otwarty pierwszy w województwie zachodniopomorskim i drugi na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Zielony Punkt Kontrolny. Jak podają leśnicy, gra jest oryginalną polską koncepcją służącą do uprawiania tzw. orienteeringu, czyli pokonywania wytyczonej trasy z użyciem mapy i kompasu lub odbiornika GPS.

Zabawa polega na odnalezieniu oznaczonych punktów kontrolnych i dotarcia do celu w jak najkrótszym czasie.

Zielone Punkty Kontrolne to forma zabawy dla każdego. Do wyboru są ścieżki zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego uczestnika. Proponowane trasy możemy pokonywać indywidualnie lub grupowo. Można też samodzielnie wybrać tempo zabawy – od spaceru przez marsz, trucht aż do biegu. Poszukiwać punktów kontrolnych można również, uprawiając nordic walking, jeżdżąc rowerem, a nawet na nartach.

Aby skorzystać z Zielonego Punktu Kontrolnego, należy ze strony konkretnego nadleśnictwa pobrać mapę w formacie pdf, wybrać trasę na odpowiednim poziomie trudności i ruszyć w drogę.

Leśnicy zalecają, aby przed startem dokładnie zapoznać się z regulaminem, gdzie przybliżają podstawową wiedzę na temat poruszania się w terenie na orientację.

Szczegółowe informacje na temat Zielonych Punktów Kontrolnych zlokalizowanych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie można znaleźć pod adresami: http://www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/zielony-punnkt-kontrolny-w-puszczy-bukowej i http://www.sulecin.szczecin.lasy.gov.pl/zielony-punkt-kontrolny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl