Kibice piłki nożnej odliczają godziny do meczu Polski z Niemcami. Przed spotkaniem Robert Lewandowski ocenił, że ma nadzieję na wyjście oby zespołów z grupy i spotkaniu w finale. Mecz – który zostanie rozegrany na Stade de France w Saint-Denis, na przedmieściach Paryża – rozpocznie się o godz. 21.00. Zapraszamy do śledzenia meczu na portalu Niezalezna.pl. MECZ POLSKA-NIEMCY – RELACJA ONLINE.

Bayern Monachium na oficjalnej stronie odniosło się do pojedynku Lewandowskiego i Boatenga - klubowych kolegów. Piłkarze spotkają się dziś na boisku w Paryżu.
 
"To zabawne, gdy nagle kolega staje się twoim przeciwnikiem. Oczywiście Jerome Boateng i Robert Lewandowski mogą walczyć na treningach Bayernu Monachium, ale nie za wszelką cenę. Ich przyjaźń zostanie zawieszona na 90 minut w czwartek wieczorem. Stawką meczu będą punkty ważne w wyścigu o awans do czołowej szesnastki"
– napisał klub na swojej stronie.

W Bayernie z Lewandowskim oprócz Boatenga grają też inni reprezentanci Niemiec: Manuel Neuer, Thomas Mueller, Joshua Kimmich, Mario Goetze.

W sezonie codziennie z nimi trenuję, a teraz muszę zagrać przeciwko nim. Na 90 minut trzeba się z tym pogodzić. Mam nadzieję, że oba zespoły wyjdą z grupy, a następnie spotkają się w finale

– powiedział przed meczem Robert Lewandowski.
 
Do spotkania odniósł się Boateng – dobry kolega Roberta.

Obaj chcemy jak najlepszych wyników dla swoich reprezentacji, ale to będzie uczciwe spotkanie. To dla nas ważne, by wygrać drugi mecz na tym turnieju. Nie skupiamy się tylko na Robercie. Polska ma dużo dobrych zawodników w ofensywie

– powiedział Boateng.