W dniu 15 czerwca 2016 roku na poligonie w Wędrzynie realizowane były zajęcia taktyczne 2. Hrubieszowskiego i 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, w ramach których doskonalone były umiejętności żołnierzy w zakresie odpierania nagłego ataku – informuje oficjalny portal ćwiczeń Anakonda-16.

Żołnierze z 2. i 9. Pułku Rozpoznawczego w trakcie ćwiczeń wspólnie doskonalili umiejętności taktyczne w zakresie zerwania kontaktu w zasadzce z ewakuacją rannych z uszkodzonego wozu. 

Jak czytamy na portalu, szkolenie rozpoczęło się od najechania wozu rozpoznawczego BRDM-2 na podłożony na drodze improwizowany ładunek wybuchowy, w wyniku czego został on unieruchomiony. Przy huku wybuchających granatów oraz w gęstwinie dymu rozpoczęła się ewakuacja rannych z zniszczonego pojazdu opancerzonego. Żołnierze ewakuujący rannych kolegów byli osłaniani z karabinów maszynowych innych pojazdów, które odpowiadały ogniem na ostrzał nieprzyjaciela z pobliskiego leśnego wzniesienia, gdzie rozlokowani byli żołnierze 2. Pułku Rozpoznawczego, wcielający się w rolę przeciwnika – donosi portal.