Anakonda-16: odpieranie nagłego ataku

  

W dniu 15 czerwca 2016 roku na poligonie w Wędrzynie realizowane były zajęcia taktyczne 2. Hrubieszowskiego i 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, w ramach których doskonalone były umiejętności żołnierzy w zakresie odpierania nagłego ataku – informuje oficjalny portal ćwiczeń Anakonda-16.

Żołnierze z 2. i 9. Pułku Rozpoznawczego w trakcie ćwiczeń wspólnie doskonalili umiejętności taktyczne w zakresie zerwania kontaktu w zasadzce z ewakuacją rannych z uszkodzonego wozu. 

Jak czytamy na portalu, szkolenie rozpoczęło się od najechania wozu rozpoznawczego BRDM-2 na podłożony na drodze improwizowany ładunek wybuchowy, w wyniku czego został on unieruchomiony. Przy huku wybuchających granatów oraz w gęstwinie dymu rozpoczęła się ewakuacja rannych z zniszczonego pojazdu opancerzonego. Żołnierze ewakuujący rannych kolegów byli osłaniani z karabinów maszynowych innych pojazdów, które odpowiadały ogniem na ostrzał nieprzyjaciela z pobliskiego leśnego wzniesienia, gdzie rozlokowani byli żołnierze 2. Pułku Rozpoznawczego, wcielający się w rolę przeciwnika – donosi portal.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzaskowski ma nowe pomysły na walkę ze smogiem. Kierowcy nie będą zadowoleni

Rafał Trzaskowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział ograniczenie w centrum ruchu samochodów z silnikami diesla. Sprawę tę poruszył w piątek 28 lutego podczas spotkania z mieszkańcami Ursynowa. Dodatkowo, ma zostać rozszerzona strefa płatnego parkowania. Za parkowanie w centrum miasta będzie trzeba zapłacić więcej.

Trzaskowski podkreślił, że aby poprawić jakość powietrza trzeba ograniczyć ruch samochodowy szczególnie w centrum miasta. W tym kontekście zapowiedział rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Poinformował, że "będzie strefa centrum, gdzie to parkowanie będzie droższe".

- Też myślimy o tym, żeby powoli wyrzucać z centrum miasta te najbardziej palące i kopcące diesle, najstarsze samochody dieslowskie

 – powiedział. Przyznał jednocześnie, że nie można w krótkim terminie wyeliminować ruchu aut na olej napędowy.

[polecam:https://niezalezna.pl/294851-jak-warszawa-walczy-ze-smogiem-radny-pis-ujawnia-dokument-a-w-nim-niepokojace-dane]

- Musimy mieć na to czas, dlatego, że nie wszystkich stać na ich wymianę

 - oznajmił.

Prezydent stolicy podkreślił, że ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego, "to absolutny priorytet" nie tylko dla niego, ale i wszystkich mieszkańców.

Jednym z głównych źródeł smogu w stolicy wciąż pozostają domowe piece grzewcze starszych generacji, do których oprócz dozwolonych paliw niektórzy mieszkańcy wrzucają tworzywa sztuczne, lakierowane drewno, gumę, czy śmieci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts