Kiedy TVP sięgnie po „Bezbożnika”

  

Po dokumencie przedstawiającym najbardziej kontrowersyjne, a najczęściej po prostu wulgarne, ukazanie postaci Syna Bożego przez tzw. sztukę współczesną TVP uraczyła nas „Ostatnim kuszeniem Chrystusa”. No cóż, można tylko wyrazić wdzięczność telewizji publicznej, że tak wiele uwagi poświęca zapoznawaniu widzów z wszelkimi „dziełami”, których jedynym celem jest obrażenie uczuć religijnych katolików. To jednak mało nowatorskie. Może odmieniona TVP powinna skorzystać z dorobku sowieckiej literatury, publicystyki, filmu i teatru w tej dziedzinie. Archiwalne numery takiego choćby „Bezbożnika” mogłyby posłużyć jako fantastyczny materiał na przynajmniej kilka audiobooków, a tym samym na tyle samo wyzwolonych i nowocześnie otwartych debat o wartości przekraczania granic w sztuce. A gdy już epatowanie zwulgaryzowanym wizerunkiem Jezusa Chrystusa przestanie dostatecznie silnie pobudzać, szefostwo na Woronicza zawsze może iść za ciosem i zorganizować pokaz karykatur Mahometa. W ciemno można założyć, że odwagi na takie przekraczanie granic już nie starczy. Bo „otwartość” zawsze namierza tylko jeden cel – chrześcijaństwo. I jak widać, pod tym względem nic się w TVP nie zmienia.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts