KOD się odsłonił

  

Czy partia może chwalić inne partie, które w Sejmie były przeciw procedowaniu projektu zgłoszonego przez tę pierwszą? Może. Tak zrobił „Komitet Obrony przed Demokracją”, tzw. KOD.

Obywatele, którzy podpisali się pod obywatelskim projektem KOD-u ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, okazali się mniej istotni od antypisizmu – najważniejszego spoiwa łączącego władze komitetu, PO i Nowoczesną. Jeśli ktoś miał jeszcze złudzenia co do uczuć, jakimi KOD darzy demokrację, już ich mieć nie powinien. „PO i Nowoczesna nie głosowały nigdy przeciwko naszemu projektowi. Głosowały, by nie był rozpatrywany teraz” – tak na swoim portalu KOD tłumaczy sojuszników, z którymi – jak czytamy – „muszą mądrze tę grę poprowadzić”. Tę grę z Prawem i Sprawiedliwością rzecz jasna. Antypisowska opozycja już się nie kryje. „KOD nie mógł wycofać swojej ustawy o Trybunale, bo projekt podpisali obywatele – dlatego ustaliliśmy, że głosujemy przeciw” – tak Ryszard Petru w radiowej Trójce tłumaczył swoje postępowanie. Im gorzej, tym lepiej. Tą zasadą wydają się kierować liderzy opozycji totalnej. Dziś już się z tym nawet nie kryją. A zbierający podpisy aktywiści? Pionki w ich „grze”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts