To nie żart. Wojciech Krysztofiak, który bezskutecznie ubiegał się w tym roku o fotel rektora Uniwersytetu Szczecińskiego przekonuje, że zwycięstwa reprezentacji Polski na Euro 2016 wzmocnią „falę brunatnego nacjonalizmu”, która jego zdaniem zalewa cały kraj. Naukowiec, a zarazem były działacz Twojego Ruchu ma nawet propozycję dla kibiców: „z antypisowskiego punktu widzenia, polskim piłkarzom należy życzyć wszystkich przegranych meczów oraz kompromitacji sportowej”.

Choć w pierwszej chwili wszystko wygląda, jak jakiś ponury żart, to jednak dzieje się naprawdę. Wpisy na blogu oraz w mediach społecznościowych zamieszczane przez dr. hab. Wojciecha Krysztofiaka z wydziału humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego wzbudziły spore zainteresowanie internautów.

Krysztofiak, który bezskutecznie ubiegał się o mandat eurodeputowanego z ramienia Twojego Ruchu, a ostatnio również bez skutku kandydował w wyborach na rektora Uniwersytetu Szczecińskiego jest bardzo aktywnym blogerem. Jest on również przedstawiany oficjalnie jako „bloger Newsweeka” i częsty komentator tygodnika Tomasza Lisa. Jednak najnowszy wpis przebija wszystko...

- 10 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Startuje w nich reprezentacja Polski. Jej zwycięstwa wzmocnią falę brunatnego nacjonalizmu zalewającą nasz kraj. Dlatego też z antypisowskiego punktu widzenia, polskim piłkarzom należy życzyć wszystkich przegranych meczów oraz kompromitacji sportowej - napisał na blogu Krysztofiak.

 Wpis szybko rozchodzi się wśród sympatyków Komitetu Obrony Demokracji:


To jednak nie wszystko. Okazuje się, że doktor habilitowany Wojciech Krysztofiak ma również swoją teorię na temat wyników wyborów.

- Środowiska kibiców piłkarskich stanowią w Polsce niszę rekrutacyjną dla organizacji politycznych promujących idee rasistowskiego nacjonalizmu. Kaczyński zwyciężył w wyborach, między innymi, dzięki poparciu młodzieży kibicującej polskiej reprezentacji piłkarskiej „ku chwale wielkiej i niepokonanej Polski” - czytamy na blogu.

 
 Jednak największym zmartwieniem Wojciecha Krysztofiaka jest „czystość etniczna” reprezentacji Polski, która walczy na Euro 2016.

- Tym, co odróżnia naszą reprezentację piłkarską od większości drużyn startujących w Euro 2016, jest nieobecność w niej piłkarzy posiadających swoje etniczne korzenie na Czarnym Kontynencie. Jesteśmy nie tylko „biali rasowo”, ale również „czyści etnicznie”. Żaden Emanuel Olisadebe już nie reprezentuje naszego kraju – żali się na blogu dr hab. Wojciech Krysztofiak.

Z notki biograficznej można się dowiedzieć, że Wojciech Krysztofiak jest autorem prac naukowych w czasopismach Listy Filadelfijskiej: „Synthese”, „Husserl Studies”, „Axiomathes”, „Semiotica”, „Filozofia Nauki”, „History and Philosophy of Logic”, „Foundations  of Science”; uczestnikiem Seminarium filozoficznego w Paryżu, z okazji wstąpienia POLSKI do Unii Europejskiej; a także stypendystą: The Norwegian Research Council for Science and the Humanities, The Soros Foundation-Open Society Institute, od 2014 członek Honorary Associates Rationalist International.