Polsko-amerykańskie szkolenie

  

W kolejnym dniu ćwiczenia krótkoterminowego żołnierze rezerwy 12. batalionu Obrony Terytorialnej szkolili się wczoraj z żołnierzami amerykańskimi, którzy część swoich zadań realizują na obiektach Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu – podaje Dowództwo Generalne RSZ.

Pluton w osłonie obiektu punktowego oraz w działaniach kontrolno-blokujących z amerykańskimi kolegami u boku – żołnierze rezerwy 12 batalionu Obrony Terytorialnej na długo zachowają ten dzień szkolenia poligonowego w pamięci. – To przygotowanie do naszego udziału w epizodzie praktycznego działania w ramach  ćwiczenia z wojskami pod kryptonimem Anakonda-16 – poinformował mjr Tomasz Janowiak, dowódca 12 batalionu OT, cytowany przez DG RSZ. Epizod się 15 czerwca br. w okolicach Chełmna.

Jak informuje DG RSZ, zaplanowano tam pokonanie przeprawy na Wiśle przez batalion zmotoryzowany, liczący ponad 300 pojazdów. Rezerwiści razem z koalicjantami będą odpowiedzialni za bezpieczeństwo drogi dojazdowej do przeprawy na rzece, patrolując ten teren oraz wystawiając punkty kontrole.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,DG RSZ

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzaskowski ma nowe pomysły na walkę ze smogiem. Kierowcy nie będą zadowoleni

Rafał Trzaskowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział ograniczenie w centrum ruchu samochodów z silnikami diesla. Sprawę tę poruszył w piątek 28 lutego podczas spotkania z mieszkańcami Ursynowa. Dodatkowo, ma zostać rozszerzona strefa płatnego parkowania. Za parkowanie w centrum miasta będzie trzeba zapłacić więcej.

Trzaskowski podkreślił, że aby poprawić jakość powietrza trzeba ograniczyć ruch samochodowy szczególnie w centrum miasta. W tym kontekście zapowiedział rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Poinformował, że "będzie strefa centrum, gdzie to parkowanie będzie droższe".

- Też myślimy o tym, żeby powoli wyrzucać z centrum miasta te najbardziej palące i kopcące diesle, najstarsze samochody dieslowskie

 – powiedział. Przyznał jednocześnie, że nie można w krótkim terminie wyeliminować ruchu aut na olej napędowy.

[polecam:https://niezalezna.pl/294851-jak-warszawa-walczy-ze-smogiem-radny-pis-ujawnia-dokument-a-w-nim-niepokojace-dane]

- Musimy mieć na to czas, dlatego, że nie wszystkich stać na ich wymianę

 - oznajmił.

Prezydent stolicy podkreślił, że ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego, "to absolutny priorytet" nie tylko dla niego, ale i wszystkich mieszkańców.

Jednym z głównych źródeł smogu w stolicy wciąż pozostają domowe piece grzewcze starszych generacji, do których oprócz dozwolonych paliw niektórzy mieszkańcy wrzucają tworzywa sztuczne, lakierowane drewno, gumę, czy śmieci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts