Pod opieką dobrze rządzonego państwa?

  

Wybierając władze, mamy nadzieję, że rządzący zrewanżują się pracą pro publico bono. „Ciepła woda w kranie” to maksimum, na jakie stać było ekipę Donalda Tuska. Za chwilę zbrakłoby i tego; bo wiele wodociągów z epoki Gomułki i Gierka jest do wymiany.

Część społeczeństwa pogodziła się już z zanikiem etosu polityka, konstatując: „niech kradną, byleby trochę dbali o TEN kraj”. Tymczasem obowiązkiem polityków jest nie tylko zapewnienie nam bezpieczeństwa, edukacji dzieci, rozwoju gospodarczego czy ochrony zdrowia. To państwo ma narzędzia, by zablokować wpuszczanie do nas szkodliwej żywności, niepotrzebnych szczepionek czy innych toksycznych produktów. Zwykły obywatel nie musi być ekspertem od bankowości (np. frankowych pułapek). Tylko dobrze rządzone państwo chroni obywateli. Zawsze i wszędzie.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts