Zarzeczny po meczu Polska-Irlandia: Adam Nawałka jak Jarosław Kaczyński

  

– Nawałka ma instynkt. Jest jednym z tych polskich wybitnych trenerów, którzy widzieli więcej niż pozostali i dawali szansę na rozwój. To jest analogia do prezydenta Andrzeja Dudy, któremu nikt nie dawał szans na zwycięstwo. Sam uważałem, że Duda to nuda, a jednak Jarosław Kaczyński dostrzegł w nim potencjał i dzięki temu został prezydentem. Dobrzy liderzy tak mają. Daj Boże jak najwięcej takich ludzi jak Nawałka i Kaczyński – podsumował dzisiejszy zwycięski mecz polskiej reprezentacji dziennikarz sportowy Paweł Zarzeczny. 

W pierwszym meczu na Euro 2016 reprezentacja Polski pokonała Irlandię Północną 1:0. Decydującą o zwycięstwie bramkę dla biało-czerwonych zdobył Arkadiusz Milik, dla którego było to jedenaste trafienie w narodowych barwach. Zwycięska bramka padła w 51. minucie meczu. Tak w rozmowie z portalem Niezalezna.pl komentuje spotkanie znany dziennikarz sportowy Paweł Zarzeczny:

To jest niemożliwa radość. Patrząc na to sportowo to ograliśmy półamatorów z Irlandii, którzy nawet własnego hymnu nie śpiewają, tylko „Boże chroń królową” . To jest jak w kraju okupowanym, trochę nieszczęśliwym, ponieważ mimo wielu powstań jest zależny w przeciwieństwie od innych Irlandczyków. Szkoda, że wygraliśmy tylko 1:0, bo będą się liczyć bramki – w porównaniu do innych grup, bo zakładając nawet dwie porażki, gdy inni będą wygrywać z Irlandią po 3:0, to może być dla nas za mało.

Po za tym, jest w tym wszystkim pouczający moment. Trener Nawałka, który jest eleganckim mężczyzną mówiącym dobrze po polsku i angielsku, powołał do reprezentacji ludzi, których gdzie indziej nie chcieli. Klub Legia Warszawa nie chciał Lewandowskiego, Grosickiego, Glika i Milika, a Szczęsnego gdy miał 16 lat. A Nawałka postępuje inaczej, dobiera takich piłkarzy, co do których dostrzega iskierkę nadziei. On wziął Milika, gdy miał chyba 18 lat i nie mógł strzelić bramki przez dziesięć spotkań, a on na niego uparcie stawiał. Teraz Milik jest gwiazdą Ajaxu Amsterdam i był bardziej widoczny niż Lewandowski.

Nawałka ma instynkt. Jest jednym z tych polskich wybitnych trenerów, którzy widzieli więcej niż pozostali i dawali szansę na rozwój. To jest analogia do prezydenta Andrzeja Dudy, któremu nikt nie dawał szans na zwycięstwo. Sam uważałem, że Duda to nuda, a jednak Jarosław Kaczyński dostrzegł w nim potencjał i dzięki temu został prezydentem. Dobrzy liderzy tak mają. Daj Boże jak najwięcej takich ludzi jak Nawałka i Kaczyński.

Kapustka? Przecież Andrzej Duda jest kibicem Cracovii, więc dziwne gdyby nie zagrał ktoś z tego klubu. Kapustka mógł strzelić piękną bramkę, ale nie miał szczęścia, bo bramkarz obronił. Trochę jestem rozczarowany Szczęsnym, bo mało nie zabił Piszczka, wychodząc do piłki, która już była pod kontrolą obrońcy. Więc zamiast krzyknąć i uprzedzić, to on się na Piszczka wtarabanił. Jestem jednak pod wrażeniem Grosickiego, który wszedł po kontuzji, ale pokazał kilka takich startów do piłki, że może być nie do zatrzymania w meczu z Niemcami. Zaimponował mi i patrzyło się na to z przyjemnością. Lewandowski gra całe życie topornie, ale obserwuje przeciwników. On jest jak bodyguard, ale wysunięty, który musi rozganiać, aby robić miejsce. W tym meczu się bardzo się przydał, bo przeciwnicy wystawili pięciu obrońców. Nie przeceniajmy ich jednak, bo to są półamatorzy. 
 
„Panowie, skończyły się żarty, a zaczęły się schody”  – jak powiedział Wieniawa-Długoszowski, gdy wjechał konno do restauracji „Ziemiańskiej”. W czwartek jest mecz Polski z Niemcami. Jaki wynik typuję? „Niemcy. Bez zwycięstwa w dwóch ostatnich wojnach” – jak to typowali kiedyś Amerykanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Obawiasz się nadchodzącej wycieczki? Ważna deklaracja prezesa UOKiK dla podróżujących

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/@Skitterphoto

  

Ryzyko zdrowotne w kraju destynacji jest przesłanką do podjęcia działań w celu odstąpienia od umowy z biurem podróży - powiedział prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Zachęcił również do korzystania z bezpłatnych konsultacji prawnych.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny zaznaczył, że umowy na usługi turystyczne, w tym te zawierane z biurami podróży, pozwalają w szczególnych sytuacjach, w tym w sytuacjach zagrożenia epidemiologicznego, na odstąpienie od umowy.

- W tym celu – ze względu na to, że są to umowy zawarte indywidualnie pomiędzy konsumentem a biurem podróży – zachęcamy do korzystania z darmowych porad prawnych dostarczanych przez rzeczników praw konsumenta

- powiedział.

Chróstny zapytany o to, czy UOKiK otrzymuje zapytania od konsumentów, którym linie lotnicze odwołały lot ze względu na zagrożenie koronawirusem, odpowiedział, że takie zapytania się pojawiają.

- Rzeczywiście mamy tego typu zapytania, natomiast one dotyczą przede wszystkim takiego mechanizmu obaw co do kraju destynacji. W tym wypadku konsument – zwłaszcza jeżeli mamy informacje z MSZ lub Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o ryzyku zdrowotnym w kraju destynacji – mamy przesłankę do tego, aby udać się do biura podróży i podjąć działania w celu odstąpienia od zawartej umowy

- powiedział prezes UOKiK.

Dodał, że dużo mniejszy zakres przypadków, w których konsument realnie może odstąpić od umowy, jest w przypadku odwoływania lotów przez linie lotnicze.

Jak informują media, w związku z zagrożeniem koronawirusem część turystów chce odwołać rezerwacje na wycieczki do krajów podwyższonego ryzyka. W związku malejącym zainteresowaniem turystów wycieczki odwołują również biura podróży.

W czwartek o odwołaniu znacznej liczby rejsów do Włoch ze względu na malejące zainteresowanie spowodowane epidemią COVID-19 poinformował Wizz Air. Przewoźnik zdecydował odwołać znaczną liczbę rejsów na określonych trasach do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia. Dotychczasowa częstość ma zostać przywrócona po 2 kwietnia.

Powodem decyzji Wizz Aira jest malejące zainteresowanie połączeniami na włoskich trasach po wybuchu epidemii. Całkowitą przepustowość zmniejszono o 60 proc. Liczbę przelotów na poszczególnych trasach zmniejszono do maksymalnie dwóch tygodniowo.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Na świecie potwierdzono ponad 82 tys. przypadków zarażeń koronawirusem, który rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts